w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 241
Wszystkich postów: 904465
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6677 dni

Start Menu Reviver 3.0.5.4


Start Menu Reviver to aplikacja oferująca w pełni funkcjonalne Menu Start dla użytkowników Windows 8, pozwala także na zastąpienie domyślnego menu startowego Windows 7, dając większe możliwości uruchamiania aplikacji, czy składników systemu. Program jest dostosowany pod ekrany dotykowe, równie dobrze można jednak używać myszki i klawiatury.

Możliwe jest dodanie do menu maksymalnie 32 kafelków, uruchamiających aplikacje, otwierających foldery, dokumenty i strony internetowe. Start Menu Reviver pozwala w łatwy sposób zarówno na dostęp do programów interfejsu Metro, jak i aplikacji istniejących w środowisku tradycyjnego pulpitu. W każdej chwili można też wrócić do ekranu startowego Windows 8.

Oprócz kafelków i opcji samego programu, w menu mamy także łatwy dostęp do ustawień systemu i sieci (w Windows 7 wywoływane są „tradycyjne” okienka, podlegające pod panel sterowania). Można także skorzystać z funkcji „Uruchom…” oraz wyszukiwania (Windows 7 wyświetla je także w zwykły dla siebie sposób). Program posiada oprócz tego własny pasek wyszukiwania, a wyniki prezentowane są w rozwijalnej części okna.

Po najechaniu na prawą końcówkę menu, ukazuje się dalsza jego przestrzeń robocza, zawierająca skróty programów obecne na pulpicie lub w folderze Start Menu, folder dokumentów, ostatnio używane lokacje i pliki, czy inne zdefiniowane przez użytkownika komponenty. To samo można uzyskać również klikając w przycisk Apps, znajdujący się w lewym dolnym rogu okna programu. W ustawieniach decydujemy, które z powyższych skrótów mają być wyświetlane domyślnie w rozwiniętym oknie.

Interfejs graficzny odpowiada stylowi środowiska Metro. Kafelki można dość dowolnie przenosić w przydzielonym im obrębie. Pozostałe przyciski menu są nieruchome i nie podlegają modyfikacjom, okno nie jest skalowalne.

Kafelki można wypełniać przeciągając do nich pliki i foldery oraz strony internetowe. Niestety, w przypadku Windows 7, ostatnia funkcja wydaje się działać jedynie wobec kart przenoszonych z Internet Explorera. Strony z innych przeglądarek trzeba dodawać klikając prawym przyciskiem myszy na danym kafelku i otwierając opcje Add Tile. Irytujący jest brak ukrywania menu, gdy kliknie się poza jego obszarem. Ciekawą funkcję oferuje za to przycisk Tasks, wyświetlający okna działających programów w przestrzennym stosie, który pozwala na wybór dowolnego z nich.

Aplikacja jest przydatna głównie dla użytkowników Windows 8. Jeżeli nie wystarcza im ekran startowy interfejsu Metro, czy przeszkadza konieczność przełączania się między dwoma środowiskami, mogą skorzystać oni z zalet Start Menu Reviver. Być może także i użytkownicy Windows 7 znajdą zastosowanie dla funkcji tego programu, ponieważ nie wszystkie występują w klasycznym Menu Start.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (5 głosów)

Strefa Download programu
Start Menu ReviverStart Menu Reviver 3.0.5.4
Wersja stabilna
6.41 MB | 2020-01-04

Ilość pobrań: 545 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Start Menu Reviver