w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 241
Wszystkich postów: 904465
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6677 dni

StartBar8 1.0.5


StartBar8 to pasek startowy przeznaczony dla Windows 8. Aplikacja funkcjonuje niezależnie od tego, czy akurat używamy interfejsu Metro, czy też działamy w środowisku tradycyjnego Pulpitu. W obszarze roboczym StartBar8 można skorzystać zarówno z zaawansowanego Menu Start, jak i z kafelków dostępnych w Ekranie startowym Modern UI.

StartBar8 jest wyświetlany jako pionowy panel, który pojawia się przy lewej krawędzi ekranu, jeżeli przeniesiemy w to miejsce kursor myszki. Panel może zostać wyświetlony na Pulpicie, Ekranie startowym, oknach różnych aplikacji, a także na interfejsach programów działających w trybie pełnoekranowym (również w Metro UI).

Menu Start zawarte w panelu aplikacji pozwala na uruchamianie programów oraz narzędzi Windows, przeglądanie nośników danych i bibliotek użytkownika, zarządzanie połączeniami z siecią, a także skorzystanie ze wszystkich funkcji Panelu sterowania. StartBar8 wyświetla również wykazy ostatnio używanych plików i programów, dzięki czemu nie musimy wyszukiwać skrótów do często otwieranych aplikacji itp. Z kafelkowej wersji interfejsu StartBar8 można korzystać w podobny sposób jak z Ekranu startowego Metro. Program pozwala na przypisywanie określonych akcji do każdego z kafelków, wybrany kafelek może np. uruchomić wskazany plik lub otworzyć dowolny katalog. Dostępne są także opcje dostosowujące ikony (120 gotowych wzorów) oraz barwy kafelków. Korzystanie z większości funkcji StartBar8 jest możliwe również poprzez menu kontekstowe Windows 8.

Szata graficzna aplikacji jest elegancka i nowoczesna, dopasowano ją do stylu Metro, ale także do tradycyjnego widoku Pulpitu czy Eksploratora. W ustawieniach programu można wybrać któryś z trzech motywów kolorystycznych interfejsu. StartBar8 posiada dość duże możliwości konfiguracji, jednak jego obsługa jest na tyle intuicyjna, że powinni z nią sobie poradzić niemal wszyscy użytkownicy. Aplikację docenią osoby, które są zmęczone koniecznością ciągłego przełączania się pomiędzy Modern UI a klasycznym interfejsem, a także czują się rozczarowane Menu Start wprowadzonym w Windows 8.1.

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać przez okres 14 dni, następnie konieczny staje się zakup licencji na pełną wersję aplikacji, który można zrealizować za pomocą witryny producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.6 (5 głosów)

Strefa Download programu
StartBar8StartBar8 1.0.5
Wersja stabilna
15.82 MB | 2015-05-21

Ilość pobrań: 164 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
StartBar8