w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 187
Wszystkich postów: 904463
Wszystkich tematów: 127571

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6675 dni
pl

Appetizer 1.4.7.508


Appetizer to darmowy program stanowiący alternatywę dla systemowego menu Start czy paska zadań/szybkiego uruchamiania. W „pływającym”, skalowalnym panelu Appetizera możemy umieszczać skróty prowadzące do rozmaitych aplikacji, plików, katalogów czy funkcji systemowych. Kliknięcie lewym przyciskiem myszki na wybranym skrócie uruchomi/otworzy powiązany z nim program, plik albo folder. Appetizer pozwala także na grupowanie skrótów (poprzez umieszczanie ich w katalogach panelu startowego), poza tym możemy zbiorowo uruchamiać czy otwierać wiele aplikacji/plików/folderów jednocześnie (po dodaniu ich skrótów do specjalnej grupy). Skróty zaimportujemy z menu Start, paska szybkiego uruchamiania, dowolnej lokacji, a także ze struktury katalogów typowej dla programów pochodzących z witryny PotableApps. Oczywiście skróty można tworzyć także manualnie, wybierając w eksploratorze programu dany plik/katalog lub przeciągając myszką pliki i foldery z Eksploratora Windows do panelu startowego.

Skróty w obrębie panelu pozycjonujemy za pomocą metody przeciągnij i upuść. Zarówno podczas manualnego dodawania wybranego skrótu, jak i w trakcie przeglądania jego właściwości, będziemy w stanie nadać mu nazwę, zdefiniować ścieżkę powiązanego z nim pliku/katalogu, ustawić dodatkowe parametry uruchamiania/otwierania, a także wybrać dowolną ikonę skrótu. Program pozwala również na skorzystanie ze skrótów prowadzących do szeregu funkcji i lokacji systemowych. Część z możliwości wymienionych w tym akapicie jest dostępna w menu kontekstowym, wywoływanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na obszarze startowym lub bezpośrednio na umieszczonym w nim skrócie. Warto dodać, że można uruchomić wiele instancji aplikacji, w ten sposób skorzystamy z kilku paneli startowych jednocześnie (o ile odblokujemy odpowiednią funkcję w ustawieniach). W witrynie programu udostępniono kilka wtyczek, które rozszerzają funkcjonalność Appetizera.

Panel startowy może być wyświetlany poziomo lub pionowo, zarówno w formie paska obejmującego jeden rząd lub kolumnę skrótów, jak i w formie obszerniejszego prostokąta, który zawiera więcej takich rzędów i kolumn. W aplikacji skorzystamy z kilku rozmiarów ikon reprezentujących skróty – małych, dużych, średnich oraz bardzo dużych. W ustawieniach programu zdecydujemy o wyświetlaniu nazw przy skrótach. Pozycje niemieszczące się w aktualnych rozmiarach obszaru startowego można znaleźć w rozwijalnej liście. Appetizer domyślnie został wyposażony w dwie skórki graficzne (kolejne pobierzemy ze witryny aplikacji). Panel aplikacji można w każdej chwili zminimalizować do zasobnika systemowego oraz wywołać ponownie (również za pomocą definiowalnego skrótu klawiatury). W razie potrzeby dostosujemy także przeźroczystość obszaru startowego.

Ustawienia aplikacji pozwalają m.in. na wyświetlanie panelu startowego zawsze na wierzchu okien innych programów, włączenie automatycznego startu Appetizera wraz z rozruchem Windows, odblokowanie uruchamiania wielu instancji programu jednocześnie, zdecydowanie o rozmiarach ikon oraz orientacji i przeźroczystości panelu, wybranie skórki graficznej, aktywowanie minimalizacji do zasobnika systemowego (w wypadku zamknięcia panelu), zdefiniowanie skrótu klawiaturowego, który ukryje/wywoła obszar startowy, zarządzanie listą plików i katalogów ignorowanych podczas importu, a także administrowanie wtyczkami.

Szata graficzna programu jest nowoczesna i przyjemna dla oka. Za pomocą dodatkowych skórek dostosujemy wygląd interfejsu do naszych preferencji. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni bez problemów opanować obsługę aplikacji. W razie jakichkolwiek trudności można zapoznać się z plikiem pomocy otwieranym z poziomu programu (format PDF). Niestety, brakuje instrukcji w polskiej wersji językowej.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
AppetizerAppetizer 1.4.7.508
Wersja stabilna
2.19 MB | 2014-06-27
przejdź
Appetizer Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 306 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Appetizer