w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 219
Wszystkich postów: 904463
Wszystkich tematów: 127571

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6675 dni

Jovial Menu 1.0.0


Jovial Menu – miniaturowy program do uruchamiania innych ulubionych aplikacji lub konkretnych dokumentów, który rezyduje na pasku zadań w formie ikonki i rozwijanego menu. Jest alternatywą dla systemowego rozwiązania najczęściej używanych programów i ostatnich dokumentów, które domyślnie znajdują się wśród opcji klasycznego Menu Start. Opisywana aplikacja umożliwia włączanie wybranych programów w dużo prostszy graficznie sposób, jednak obkupione jest to stosunkowo skomplikowaną operacją dodawania do listy nowych elementów – konieczna jest edycja pliku tekstowego, gdzie musimy zaszyć komendy skryptowe (całość jest jednak dobrze opisana w instrukcji obsługi).

Ta natomiast dostarczana jest w specyficzny sposób, bo w formie dokumentu tekstowego DOC, toteż możemy bez problemu dostosować ją do naszych potrzeb i wykorzystywać jako notatnik, na przykład, aby na przyszłość nie tworzyć nowych poleceń dla innych aplikacji, a wykorzystać te już istniejące. Tym samym tekstowa instrukcja, która wydaje się niedopracowaniem od strony autora programu, może okazać się wygodnym w praktyce rozwiązaniem, które przyśpieszy pracę a aplikacją w przyszłości.

Nie zmienia to jednak faktu, iż sama w sobie wymaga stosunkowo dużego zaangażowania użytkownika w cały proces dodawania do listy nowych programów lub plików. Nie jest to szczególnie skomplikowane, ale w znakomitej większości wypadków trudno nam sobie wyobrazić, by takie podejście było lepsze od systemowego (które przecież dostępne jest w zasadzie niezależnie od wersji Windowsa). Mimo to, program spełnia swoją rolę, zatem o ile ktoś szuka podobnego rozwiązania, wart jest polecenia, jako bardzo prosta alternatywa, wymagająca od użytkownika pewnego zaangażowania podczas konfiguracji.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Jovial MenuJovial Menu 1.0.0
Wersja stabilna
0.08 MB | 2016-04-18

Ilość pobrań: 43 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Jovial Menu