w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 139
Wszystkich postów: 904515
Wszystkich tematów: 127586

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6753 dni
pl

SterJo Startup Patrol 1.5


SterJo Startup Patrol to niewielki i darmowy program, który pełni rolę menadżera autostartu Windows. Przeróżne aplikacje dodają swoje wpisy do autostartu systemu, co pozwala na ich automatyczne uruchamianie wraz z wczytywaniem się Windows. Rosnąca ilość takich wpisów prowadzi do sytuacji, w której proces rozruchu systemu operacyjnego trwa znacznie dłużej ze względu na czas startu programów razem z Windows. SterJo Startup Patrol pozwala na wyłączenie lub usunięcie wybranych wpisów autostartu, które często należą do aplikacji uruchamianych po prostu niepotrzebnie. Poza tym program monitoruje autostart na bieżąco - jeżeli tylko pojawia się w nim nowa aplikacja, wyświetlane jest odpowiednie powiadomienie, po czym możemy podjąć decyzję o dopuszczeniu wpisu, wyłączeniu jego działania albo usunięciu nowej pozycji.

Narzędzie wyświetla kilka informacji na temat danego wpisu – nazwę powiązanego z nim pliku wykonywalnego, wartość wpisu (i tym samym ścieżkę jego pliku EXE), sekcję rejestru, w której zapisano automatyczny rozruch, status działania pliku wykonywalnego, nazwę producenta, wersję i opis programu związanego z wpisem, informację o podpisie cyfrowym pliku, ścieżkę procesu programu, rozmiar jego pliku wykonywalnego, lokację w rejestrze odpowiednią dla wpisu, a także daty utworzenia, dostępu i modyfikacji wpisu. W menu kontekstowym programu (wywoływanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na danym wpisie) dostępna jest opcja pozwalająca na szybkie wyszukiwanie informacji o wybranym procesie/wpisie w Internecie.

Mniej doświadczeni użytkownicy mogą aktywować lub dezaktywować wybrane pozycje autostartu, jak również je usunąć (najpierw należy upewnić się, czy nie jest to wpis związany z istotnym programem/funkcją systemową). Aplikacja oferuje możliwość egzekucji plików wykonywalnych (powiązanych z wpisami), poza tym dostępny jest także szybki podgląd właściwości tych plików w Eksploratorze Windows. Bardziej doświadczone osoby skorzystają z okienka przeznaczonego do tworzenia nowego wpisu lub modyfikacji już istniejącej pozycji. Pozwala ono na podanie nazwy wpisu, jego wartości (ścieżki pliku wykonywalnego), sekcji w rejestrze oraz specyficznych parametrów.

W ustawieniach SterJo Startup Patrol wybierzemy język interfejsu, zdecydujemy o automatycznym uruchamianiu programu wraz ze startem systemu, a także włączymy działanie narzędzia w trybie zminimalizowanym (ikonka wyświetlana w zasobniku systemowym, za pomocą której można wywołać okno główne). Tryb zminimalizowany jest wygodnym rozwiązaniem, w wypadku gdy chcemy monitorować autostart w czasie rzeczywistym, a okno aplikacji po prostu nam przeszkadza.

Interfejs graficzny programu nie wyróżnia się niczym szczególnym. Obsługa najważniejszych funkcji nie powinna przysporzyć nikomu specjalnych kłopotów. Bardziej wymagające są jedynie możliwości tworzenia czy edycji wpisów. W aplikację wbudowano skromny plik pomocy, w którym można znaleźć kilka podstawowych instrukcji.

Uwaga!
Przed wyłączeniem lub usunięciem danych wpisów, należy upewnić się, czy nie odpowiadają one za uruchamianie istotnych funkcji systemowych oraz ważnych aplikacji.
Język programu wybieramy w menu Options/Opcje, domyślnie jest to język angielski. Po zmianie języka konieczne jest ponowne uruchomienie programu.
Podczas instalacji proponowana jest także aplikacja zewnętrzna, która może zmieniać silnik wyszukiwania i stronę główną przeglądarki w celu wyświetlania w niej witryn reklamowych. Aby pominąć instalację tej aplikacji, należy w odpowiednim momencie wybrać opcję Decline w okienku instalatora. Inne rozwiązanie to odłączenie się na chwilę od sieci, wówczas instalator nie będzie w stanie pobrać dodatkowego programu. Można również skorzystać z wersji portable SterJo Startup Patrol, która jest pozbawiona ofert reklamowych.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SterJo Startup PatrolSterJo Startup Patrol 1.5
Wersja stabilna
1.12 MB | 2015-08-25
przejdź
SterJo Startup Patrol Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 246 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
SterJo Startup Patrol