w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 245
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6655 dni

Windows Autorun Disable 3.0


Windows Autorun Disable to przenośny i darmowy program, który służy do wyłączania funkcji Autoodtwarzanie. Funkcja ta pozwala na łatwiejsze lub automatyczne uruchamianie/otwieranie programów i plików dostępnych na nośniku dopiero co podłączonym do komputera. Niestety, złośliwe oprogramowanie obecne na takim nośniku często wykorzystuje możliwości Autoodtwarzania i przy ich pomocy rozprzestrzenia się w systemie operacyjnym. Windows Autorun Disable wyłączy potencjalnie niebezpieczną funkcje dla następujących nośników – dysków HDD i SDD, dysków zewnętrznych, pendrive’ów, dysków sieciowych, a także płyt CD/DVD/Blu-Ray. Twórca aplikacji szczegółowo nie wymienia wspieranych typów urządzeń i interfejsów, można jednak przyjąć, że obsługiwane są również dyski eSATA, Firewire, SCSI/SAS (hot-plugging), urządzenia z pamięcią Flash (telefony, smartfony, tablety, aparaty, kamery) oraz karty pamięci.

Autoodtwarzanie można wyłączyć dla wszystkich lub wybranych nośników, zarówno dla konta, na którym jesteśmy aktualnie zalogowani, jak i dla każdego konta w Windows. Po skonfigurowaniu ustawień i dezaktywacji funkcji za pośrednictwem przycisku Disable Autorun, wymagane jest ponowne uruchomienie systemu. Program pozwala także na przywrócenie domyślnych ustawień Autoodtwarzania, w tym celu należy skorzystać z opcji wyboru nośników, odznaczyć dyski, które mają współpracować z funkcją, po czym kliknąć w przycisk Disable Autorun i zrestartować system. Również w tym wypadku operację przeprowadzimy dla aktualnie używanego konta Windows albo dla wszystkich kont w systemie operacyjnym. Trzeba przyznać, że aktywacja Autoodtwarzania odbywa się w sposób dość dezorientujący, ponieważ korzystamy z przycisku, który sugeruje swoją nazwą efekt zupełnie odwrotny. Aplikacja wyświetla także ikonkę informacyjną (otwarta lub zamknięta kłódka), powiadamiającą nas o bieżącym stanie aktywności Autoodtwarzania.

Interfejs graficzny Windows Autorun Disable składa się z pojedynczego okienka, w miarę estetycznego pod względem wizualnym. Obsługa narzędzia jest na tyle prosta, że poradzą z nią sobie nawet początkujący użytkownicy. W witrynie producenta oraz w interfejsie aplikacji można znaleźć podstawowe instrukcje (w języku angielskim), które odnoszą się do sposobów wyłączenia lub włączenia Autoodtwarzania za pomocą programu.

Uwaga!
Windows Autorun Disable nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i otworzyć plik wykonywalny aplikacji. Program jest w pełni przenośny, można uruchamiać go np. z pendrive’a czy dysku zewnętrznego, poza tym nie pozostawia żadnych śladów w rejestrze Windows.

Wymagania!
Wyłączenie/włączenie funkcji Autoodtwarzanie dla konta administratora dla lub kont wszystkich użytkowników wymaga uruchomienia programu jako administrator.
Po dezaktywacji czy aktywacji Autoodtwarzania wymagane jest ponowne uruchomienie systemu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
Windows Autorun DisableWindows Autorun Disable 3.0
Wersja stabilna
1.47 MB | 2017-10-15

Ilość pobrań: 230 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Windows Autorun Disable