w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 90
Wszystkich postów: 904076
Wszystkich tematów: 127434

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6375 dni

DBC Task Manager 0.9.5.150


DBC Task Manager to systemowy menadżer zadań, procesów i monitor wydajności komputera, dedykowany korzystającym z Windowsa 7, który swoimi możliwościami i wyglądem przypomina systemową aplikację z Windowsa 8/8.1. W kwestii swoich możliwości nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak dzięki implementacji niektórych rozwiązań znanych z menadżera nowszego systemu, pozwala łatwiej monitorować niektóre elementy, głównie kiedy jesteśmy zainteresowany analizowaniem generowanych na bieżąco wykresów wydajności podzespołów (procesora, pamięci operacyjnej, dysków oraz połączenia sieciowego).

Program jest całkowicie analogiczny w obsłudze do systemowej aplikacji. Konieczne jest natomiast jego ręczne uruchomienie z poziomu ikonki, tak więc w krytycznych sytuacjach, kiedy kombinacja klawiszowa Alt+Ctrl+Del jest pomocna, by zakończyć jakiś proces, może nie wystarczyć, byśmy byli w stanie uruchomić zewnętrzną aplikację, a nie systemowy program domyślny. W całej reszcie przypadków, wszystkie opcje w programie są sprawne – możemy przeglądać listę aktualnie działających zadań i procesów, odpowiednio je kontrolując. Dostępna jest również lista usług oraz statystyki wykorzystania połączenia sieciowego.

Najciekawiej prezentują się wykresy wydajności poszczególnych podzespołów. Mają jednak dwie drobne wady – podgląd szybkości pracy procesora błędne interpretuje jego aktualną szybkość względem fabrycznego taktowania zegara (informacja więc może być myląca dla overclockerów), z kolei wykres zajęcia pamięci RAM różni się w stosunku do oryginalnego wykresu znanego z systemu Windows 8/8.1, gdzie jest on dużo bardziej szczegółowy i uwzględnia także pamięć wirtualną.

Uwaga!
• Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.
• W pobieranej paczce znajdują się dwie aplikacje: odpowiednia dla systemów 32-bitowych (x86) oraz 64-bitowych (x64).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
DBC Task ManagerDBC Task Manager 0.9.5.150
Wersja stabilna
1.1 MB | 2015-06-06

Ilość pobrań: 137 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
DBC Task Manager