w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 472
Wszystkich postów: 927671
Wszystkich tematów: 135674

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7748 dni
pl

CPUBalance Free 1.4.0.6


CPUBalance to niewielki program do optymalizacji pracy zarządcy procesora, dzięki czemu w codziennym użyciu system operacyjny ma być bardziej responsywny. Aplikacja wykorzystuje autorski algorytm „Bitsum’s ProBalance Optimization”, którego zadaniem jest analiza aktualnie uruchomionych procesów i umiejętne odcinanie ich od procesora, aby zachować jak największą odczuwalną szybkość działania komputera.

Przykładem zastosowania może być sytuacja, w której renderujemy edytowany film wideo, a mimo to chcielibyśmy jednocześnie sprawnie korzystać z komputera. W standardowym przypadku, o ile nasz program do edycji wideo nie dba o to samodzielnie, moc obliczeniowa procesora zostanie wywłaszczona w 100%, a komputer będzie dość powoli reagować na kolejne polecenia użytkownika. W tym przypadku wystarczy tylko zainstalować opisywaną aplikację, a jej działanie w tle powinno poradzić sobie z podobnym problemem. Producenci zwracają uwagę, że program jest wynikiem prac w dużej mierze bazujących na analizie sposobu działania i możliwościach aplikacji Process Lasso.

W skrócie CPUBalance funkcjonuje więc podobnie, tyle, że priorytety aplikacji ustala automatycznie. Może okazać się jednym z lepszych programów do optymalizacji, szczególnie w przypadkach, gdy użytkownik często wykorzystuje obciążające procesor obliczenia, które chciałby wykonywać w tle, jednocześnie używając komputera w inny sposób. Na koniec producent zwraca jeszcze uwagę, że program nie nadaje się do jednoczesnego wykorzystania wraz z Process Lasso w wersji 9.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (11 głosów)

Strefa Download programu
CPUBalance FreeCPUBalance Free 1.4.0.6
Wersja stabilna
1.74 MB | 2023-01-06

Ilość pobrań: 358 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
CPUBalance Free
avatararrow
Garu | 2020.04.21 09:19
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Buy a CPUBalance Pro License: PLN 41,46 na 1 komputer.
CPUBalance Free 1.0.0.92