w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 131
Wszystkich postów: 904514
Wszystkich tematów: 127587

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6759 dni

Svchost Process Analyzer 1.3.0.11


Svchost Process Analyzer to program analizujący funkcjonujące w systemie procesy svchost.exe, które związane są bezpośrednio z dynamicznie ładowanymi bibliotekami DLL. Aplikacja sprawdza, w jaki sposób są one wykorzystywane, a następnie zebrane informacje prezentuje w czytelnej tabeli. Cały proces jest w pełni automatyczny – po uruchomieniu programu wystarczy uzbroić się w chwilę cierpliwości, podczas której aplikacja skanuje system, aby wykryć wszystkie procesy. Na ekranie pojawia się wówczas krótkie podsumowanie skanowania, a później tabele, które umożliwiają przyjrzenie się szczegółom. Cała operacja skanowania nie trwa dłużej niż minutę (choć oczywiście będzie zależna od konkretnych przypadków).

Okno ze szczegółami o procesach podzielone zostało na dwie główne tabele. Górna przedstawia listę procesów, które wykorzystują svchost: prezentuje zarówno nazwę, jak i identyfikator, dokładną ścieżkę, grupę oraz liczbę wykorzystywanych usług. Dolna tabela to natomiast szczegóły konkretnych usług, w tym ich nazwa, nazwa wyświetlana (zaczerpnięta wprost z systemu, a więc polskojęzyczna), status oraz plik, które dany wpis dotyczy. Tabele można swobodnie przeglądać oraz sortować według dowolnej z kolumn. Informacje w nich prezentowane, chociaż są czytelne, użyteczne będą wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników, którzy rozumieją sposób funkcjonowania procesów svchost i potrzebują wykorzystać pewne tego szczegóły w swoich dalszych pracach.

Aplikacja nie pozwala niestety na odświeżanie swojej zawartości w czasie rzeczywistym. Z tego powodu, aby przeładować zawartość wyświetlaną w tabelach, konieczne będzie zamknięcie programu, a następnie ponowne jego uruchomienie, co ponowi etap skanowania systemu w poszukiwaniu odpowiednich procesów.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Svchost Process AnalyzerSvchost Process Analyzer 1.3.0.11
Wersja stabilna
0.5 MB | 2017-03-30

Ilość pobrań: 284 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Svchost Process Analyzer