w
googluj

PMPlayer 15


PMPlayer to bezpłatny i lekki odtwarzacz multimediów. Mimo tego, że program na pierwszy rzut oka wydaje się dość niepozorny, to jednak posiada zestaw interesujących funkcji. PMPlayer potrafi odtwarzać materiały A/V z różnych źródeł, takich jak lokalny dysk czy napęd CD/DVD/Blu-Ray, adres URL, urządzenia strumieniujące wideo, kamery lokalne i internetowe. W odtwarzaczu istnieje również możliwość nagrywania zdalnych materiałów wideo oraz publikowania strumieni wideo w sieci. Player obsługuje wszystkie popularne formaty plików A/V, wyświetla napisy filmowe, zawiera moduł playlisty i konwerter wideo, a także oferuje funkcję wykrywania ruchu (przydatne gdy korzystamy z kamery w celach monitoringu).

PMPlayer został oczywiście wyposażony w podstawowe kontrolki związane z odtwarzaniem multimediów, takie jak: play, pauza, stop, tzw. oś czasu, przejście do następnej lub poprzedniej pozycji w playliście. Możliwe jest kontrolowanie prędkości odtwarzania A/V oraz przeskakiwanie wprzód lub wstecz o 5 sekund w czasie odtwarzanego materiału. Dostępne są funkcje regulowania głośności oraz przełączania się pomiędzy trybem okienkowym a trybem pełnego ekranu. Wbudowany moduł playlisty posiada opcje odtwarzania w trybie zapętlonym lub losowym. Poza tym zawiera funkcję odpowiedzialną za automatyczne zatrzymanie odtwarzania po odegraniu ostatniej pozycji z playlisty.

Możliwości w zakresie zarządzania obrazem pozwalają na kontrolowanie zoomu, wybranie współczynnika proporcji obrazu oraz skonfigurowanie ustawień Pan & Scan. Możliwe jest także obracanie i odwracanie obrazu, dostosowywanie jego jasności, kontrastu, nasycenia i odcienia barw, zastosowanie efektów odwrócenie kolorów albo skali szarości, jak również zdefiniowanie określonego stopnia pikselizacji. Warto dodać, że program pozwala także na opcjonalne korzystanie z wydajniejszego renderera wideo.

Ustawienia dźwiękowe zawierają opcje odpowiedzialne za wybór urządzenia/renderera audio, kontrolowanie balansu dźwięku kanałach audio, synchronizowanie ścieżek audio i wideo oraz wyświetlanie graficznych mierników głośności. Jeżeli chodzi o napisy filmowe, możemy zdefiniować rodzaj, styl, rozmiar, kolor i skrypt czcionki napisów, określić pozycję napisów na ekranie, ustawić dla nich margines dolny, zastosować efekt cienia na napisach, wybrać kolor dla cienia i tła napisów, a także zsynchronizować napisy z wideo.

Wraz z PMPlayer można w łatwy sposób zainstalować zestaw kodeków i filtrów LAV Filters, tak więc program jest w stanie odtwarzać większość formatów A/V. W przypadku korzystania ze źródeł sieciowych oraz strumieniowania wideo wspierane są następujące protokoły – HTTP, MMS, MMSH, RTP, RTSP, UDP. Z chwilą tworzenia opisu konwersja wideo wydaje się nie działać do końca prawidłowo, a także brakuje informacji o dostępnych formatach wyjściowych (na pewno program wspiera format WMV). Niestety, nie podano również obsługiwanych formatów napisów.

Interfejs graficzny PMPlayer jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie opanują obsługę programu, przynajmniej w zakresie jego podstawowych funkcji. Producent nie przygotował pliku pomocy ani innych instrukcji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (8 głosów)

Strefa Download programu
PMPlayerPMPlayer 15
Wersja stabilna
32.4 MB | 2020-04-06

Ilość pobrań: 631 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
PMPlayer