w
googluj

Starbuck's FreePlayer 1.0.1.0


Starbuck's FreePlayerto odtwarzacz filmów bazujący na licencji tworzonej w oparciu o otwarty kod. Pozwala odczytywać nie tylko media zapisane w formie plików filmowych (obsługiwane są najpopularniejsze formaty, między innymi WMV, MP4, XVID, DIVX, FLV), ale również na płytach BluRay czy DVD lub ich obrazach pod postacią plików ISO. Program cechuje się prostym interfejsem, przy tworzeniu którego położono najwięcej nacisku na funkcjonalność. Nie jest to niestety propozycja szczególnie atrakcyjna graficznie.

Odtwarzacz reaguje przy tym szybko na polecenia użytkownika, co zaobserwować można nie tylko podczas uruchamiania nowych plików, ale również w momencie obsługiwania menu ekranowego płyt DVD, bowiem i ta funkcjonalność jest wspierana. Program powinien sprostać także miłośnikom filmów z napisami; Starbuck's FreePlayer oferuje opcje samodzielnego ich edytowania (w zakresie formatowania) oraz korzystania z treści wgranych w osobny plik. Dodatkową możliwością odtwarzacza jest wyświetlanie filmów z internetowych źródeł (między innymi serwisu YouTube). Tej funkcji nie należy jednak traktować jako podstawową, ponieważ w obecnej edycji nie zawsze działa ona stabilnie i skutecznie.

W programie nie ma typowego okna ustawień, w którym wprowadzalibyśmy parametry pracy odtwarzacza. Wszystkie opcje wybierane są jako zaznaczenia na rozwijanych listach kolejnych opcji w menu na pasku narzędzi. Takie rozwiązanie pozwala korzystać z najważniejszych zmian również w trakcie odtwarzania materiału, bez konieczności uruchamiania dodatkowego okna, które zasłoniłoby obraz.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
Starbuck's FreePlayerStarbuck's FreePlayer 1.0.1.0
Wersja stabilna
61 MB | 2014-10-07

Ilość pobrań: 339 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Starbuck's FreePlayer