w
googluj

mrViewer 6.1.9


mrViewer – jest to odtwarzacz filmów, audio i ''flipbooków'' rozwijany w ramach licencji z otwartym kodem, którego cechą szczególną są dość nietypowe możliwości oraz sam wygląd. Program potrafi wyświetlać materiały HDRI, obsługuje pasywny dźwięk 3D oraz współpracuje z formatami OpenEXR, PSD, MIFF, TIFF oraz EDL. Stanowi ciekawą propozycję głównie dla zaawansowanych użytkowników, którzy szukają konkretnych możliwości oferowanych przez tylko ten program – do codziennego odtwarzania filmów (choć oczywiście jest to możliwe), aplikacja może okazać się mało wygodna ze względu na sporą funkcjonalność i nietypowe umiejscowienie niektórych elementów w interfejsie.

Wygląd aplikacji jest odmienny od większości interfejsów, jakie możemy dziś spotkać na rynku. Wszystko utrzymane jest w ciemnej kolorystyce i choć generalnie jest to zabieg zwiększający czytelność prezentowanego materiału, o ile nie korzystamy z pełnego ekranu, naszym zdaniem nie wszystkie ikony są od razu wystarczająco czytelne, by sprawnie z nich korzystać. Konieczne może być więc spędzenie z aplikacją dłuższego czasu, aby przywyknąć do niektórych elementów obsługi.

Warto zwrócić uwagę, iż program nie posiada jako takiego paska z opcjami w górnej części okna. Wszystkie opcje, w tym ustawienia, wywołamy z menu kontekstowego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na podglądzie. Preferencje programu pozwalają między innymi na dostosowanie działania OpenGL oraz zarządzanie opcjami związanymi z uruchamianiem aplikacji (np. funkcjonowania w wielu instancjach jednocześnie).
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (9 głosów)

Strefa Download programu
mrViewermrViewer 6.1.9
Wersja stabilna 32-bitowa
56.4 MB | 2022-06-14
mrViewer 6.1.9
Wersja stabilna 64-bitowa
63.66 MB | 2022-06-14

Ilość pobrań: 937 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
mrViewer