w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 514
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni

DScaler 4.1.15 + 4.1.19 Experimental


Obróbka przechwytywanego strumienia wideo to dziedzina wymagająca sporej dozy wiedzy i specjalistycznych narzędzi. Na rynku istnieje wiele rozbudowanych programów i pakietów tego typu, lecz DScaler proponuje nieco inne podejście. Ta aplikacja, przeznaczona do optymalizowania i kalibracji strumienia wideo przechwytywanego z karty telewizyjnej, jest niewielka i stosunkowo prosta w obsłudze; przy odrobinie wprawy obsługiwać mogą ją nawet początkujący użytkownicy. Oprócz tunerów TV, DScaler obsługuje także odtwarzacze CD oraz DVD, a także konsole do gier i analogowe odtwarzacze kaset wideo.

DScaler dysponuje przejrzystym interfejsem graficznym. Przy pierwszym uruchomieniu należy orientacyjnie określić wydajność komputera i wydać programowi dyspozycje dotyczące wykorzystania jego mocy obliczeniowych. Usuwanie przeplotu ze strumienia wideo dostarczanego przez kartę telewizyjną wymaga wielu zasobów, zatem posiadacze starszych komputerów mogą mieć pewne problemy z obsługą aplikacji.

Po odpowiednim skonfigurowaniu (na które składa się określenie źródła sygnału, którym – oprócz tunera TV – może być też odtwarzacz DVD, VCR, konsola do gier i dowolne inne wyjście cyfrowe lub analogowe), należy określić parametry optymalizacji. Aplikacja automatycznie usuwa szumy oraz dostosowuje jasność, kontrast i kolor obrazu (choć można te parametry ustawić także ręcznie), jednak opcje takie, jak zmiana rozdzielczości i proporcji ekranu lub nałożenie na obraz niektórych z kilkunastu dostępnych filtrów będziemy musieli zmodyfikować manualnie.

Instalacja bezpłatnego programu DScaler pozwala na korzystanie z wielu funkcji, które dotychczas były dostępne jedynie w rozbudowanych, komercyjnych pakietach, i na cieszenie się znacznie lepszą jakością przechwytywanego wideo.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
DScalerDScaler 4.1.15
Wersja stabilna
1.78 MB | 2014-01-08
DScaler 4.1.19 Experimental
Wersja rozwojowa
2.15 MB | 2014-01-24

Ilość pobrań: 1558 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
DScaler
avatararrow
~Rob | 2015.06.08 21:10
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Super obraz z przechwytu VHS,dobre filtry, najlepiej przechwycić w bezstratnej kompresji ...potem robimy co chcemy .
DScaler 4.1.15