w
googluj

Desktop movie 2.6.2


Desktop movie to nietypowy odtwarzacz filmów w formacie AVI, który umożliwia wyświetlanie nagrania na pulpicie, zamiast tapety. Odtwarzany jest przy tym poprawnie dźwięk, a komputer pozostaje w pełni funkcjonalny. Użytkownik może kontrolować odtwarzanie w podstawowy sposób (przewijanie, pauza), natomiast po zakończonym odtwarzaniu aplikacja automatycznie przywraca poprzednio ustawione w systemie tło pulpitu. To interesująca aplikacja, która może się okazać przydatna szczególności w sytuacjach, kiedy chcemy „zerkać” na jakiś film, równocześnie wykonując na komputerze inne zadania.

Obsługa jest przy tym bardzo prosta: po uruchomieniu programu automatycznie wyświetlany jest klasyczny eksplorator systemowy, który pozwala na wybranie plików do odtwarzania. Możemy jednocześnie zaznaczyć dowolną liczbę filmów – zostaną dodane do listy odtwarzania i zostaną kolejno wyświetlone, po zakończeniu poprzedzającego nagrania. Listę można w dowolnej chwili edytować również później, korzystając z menu kontekstowego ikony programu na pasku zadań. Dzięki niej wyświetlimy również niewielki interfejs, który pozwala na kontrolowanie głośności i odtwarzania filmu, informując przy tym o jego tytule.

Aplikacja jest zaskakująco mała, funkcjonuje jak program portable, a podczas działania nie zużywa dużej ilości zasobów. Okazuje się więc bardzo ciekawą propozycją również dla starszych komputerów, które nie oferują znacznej mocy obliczeniowej (mając na uwadze wymagania systemowe, w praktyce program zadziała na każdym komputerze).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Desktop movieDesktop movie 2.6.2
Wersja stabilna
0.28 MB | 2017-11-21

Ilość pobrań: 122 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Desktop movie