w
googluj

pfEncryptor 3.0.5


Pf Encryptor to prosta w obsłudze aplikacja, pozwalająca na szyfrowanie dokumentów lub tekstów przy pomocy jednego z trzech standardów: AES, TDES oraz DES. Program pozwala użytkownikowi na samodzielne zdefiniowanie klucza szyfrowania lub skorzystanie z wbudowanego generatora losowego. Drugim modułem programu jest deszyfrator, który pozwala sprawdzić poprawność zakodowanych informacji, odczytując je z pliku.

Obsługa programu jest bardzo prosta i sprowadza się do kilku kliknięć myszą. Na początku użytkownik wybiera metodę szyfrowania, a także klucz, który będzie podstawą do tworzenia kolejnych znaków w zakodowanym ciągu. Następnie wystarczy wskazać aplikacji, czy kodowaniu ma być poddany plik, czy ciąg znaków, który należy wpisać w okno programu. Naciśnięcie przycisku "Encrypt" automatycznie tworzy plik wynikowy, który bez znajomości klucza nie może być odczytany. Warto zauważyć, iż cały proces kodowania przebiega błyskawicznie, a więc wykorzystanie programu do szyfrowania kilku plików po sobie, nie będzie dużym obciążeniem czasowym dla użytkownika.

Deszyfrator, który został wbudowany w program działa analogicznie do modułu kodującego. Należy wskazać mu odpowiedni plik oraz podać klucz, aby dokument został rozszyfrowany. Dla ułatwienia procesu kontrolnego, użytkownik może wykorzystać ten moduł do testów skuteczności szyfrowania. Producent przemyślał to rozwiązanie, dodając przycisk pozwalający na skopiowanie klucza wygenerowanego w module szyfrującym, co stanowi dużą oszczędność czasu.

Wymagania!
Do poprawnego działania programu wymagany jest pakiet .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
pfEncryptorpfEncryptor 3.0.5
Wersja stabilna
2.61 MB | 2014-07-17

Ilość pobrań: 414 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
pfEncryptor