w
googluj
pl

VeraCrypt 1.23 Hotfix 2


VeraCrypt to program do szyfrowania danych na dyskach twardych komputera (całych dysków lub poszczególnych partycji), które silnie bazuje na programie TrueCrypt, oferując niemal identyczne możliwości i interfejs, a co za tym idzie również obsługę. Zasadnicza różnica dotyczy poziomu bezpieczeństwa oferowanego przez program; VeraCrypt korzysta z dużo bardziej zaawansowanych algorytmów.

Jak podaje producent, aplikacja wykorzystuje mechanizmy tworzące zaszyfrowane dane w o kilka rzędów liczniejszych iteracjach, co przekłada się na wykładniczy wzrost czasu niezbędnego do ich złamania. Znacznie zwiększa to więc bezpieczeństwo danych, które za pomocą programu zostaną zabezpieczone. Choć i tak przeciętny użytkownik nie dysponuje w swoim komputerze taką mocą obliczeniową, która pozwoliłaby mu na złamanie szyfru w rozsądnym czasie, ulepszone algorytmy w programie stanowią nieodzowną modyfikację w obliczu coraz szybciej rozwijających się technologii, które pozwalają komputerom pracować o wiele efektywniej, niż na przykład kilka lat temu.

Mimo dużej zależności programu od swojego pierwowzoru, nie należy zapominać, iż z powodu innego typu stosowanych zabezpieczeń, programów nie można stosować wzajemnie, ponieważ nie będą w stanie prawidłowo obsłużyć zaszyfrowanych plików.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (10 głosów)

Strefa Download programu
VeraCryptVeraCrypt 1.23 Hotfix 2
Wersja stabilna
34.18 MB | 2018-12-22
przejdź
VeraCrypt Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 3003 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (3)
VeraCrypt
avatararrow
~kriss | 2016.07.25 09:21
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Żadnym służbom nie podoba się szyfrowanie dysków
przez obywateli.
A to że we Francji,gorzej by tylko było z Belgii.
Największa prywatność jak dotąd to Niemcy.
A starsze wersje TrueCrypt'a jak najbardziej.
VeraCrypt 1.17
avatararrow
~Bagi | 2015.04.10 17:57
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Co ty gadasz człowieku. Przecież TrueCrypt był amerykański i amerykańskie służby mogły zastraszyć jego twórców, bo byli w ich jurysdykcji. Co innego VeraCrypt -ten program został stworzony przez Francuzów, a tam amerykańskie służby nie mają żadnej władzy. Mi też się wydało to podejrzane, że pierwsza wersja tego programu ukazała się krótko po przejęciu TrueCrypt'a przez NSA i też miałem wobec niego swoje podejrzenia, zwłaszcza, że to nowy program i nie był jeszcze badany pod kątem BackDoor'ów, ale jak wyczytałem gdzieś w necie, że stworzyli go Francuzi, to rozwiało moje wątpliwości. Poza tym ile mógłby zajmować taki BackDoor? No tak na zdrowy rozum, ile? Na pewno malutko, tyle, co nic, a ta instalka zajmuje ponad 2x tyle MB, co instalka TrueCrypt'a 7.1a. Wniosek nasuwa się sam: Ten program faktycznie musi lepiej szyfrować.
VeraCrypt 1.0f-2
avatararrow
~uwazaj | 2015.04.10 04:17
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ten program to podrobka TrueCrypt dokonana przez sluzby po to aby mogly bez problemu w razie potrzeby przegladac nasze komputery. Program TrueCrypt okazal sie nie do zlamania przez sluzby dlatego tworcow tego programu zastraszono i program ten juz nie jest rozwijany. Jesli ktos chce uzywac tego programu to powinien zciagnac sobie TrueCrypt ver.7.1 a nie 7.2.
Uwazajcie co zciagacie.
VeraCrypt 1.0f-2