w
googluj
pl

GuardAxon 4.5


GuardAxon to program do szyfrowania plików jednym z siedmiu dostępnych algorytmów. Charakteryzuje się prostą obsługą oraz nielicznym ustawieniami, dzięki czemu stanowi dobrą propozycję przede wszystkim dla tych użytkowników, którzy poszukują oprogramowania prostego w obsłudze, bez zbędnych, z ich punktu widzenia, zaawansowanych opcji konfiguracyjnych. Dodatkową funkcją jest automatyczne generowanie raportów z przeprowadzonego szyfrowania (język, w którym tworzone są podsumowania zmienia się wraz ze zmianą języka interfejsu, za co należą się pochwały).

Interfejs programu podzielony został na trzy główne sekcje. Pierwsza z nich, która znajduje się w lewej części okna jest typowym eksploratorem plików, który opiera swoje działanie na wyświetlaniu struktury drzewiastej katalogów w wybranym przez użytkownika folderze. Zawartość wybranej lokalizacji jest z kolei pokazywana w formie listy z kilkoma kolumnami szczegółów w głównej i największej części aplikacji. Z tego poziomu możliwe jest wybranie plików, których szyfrowaniem, bądź deszyfrowaniem będziemy chcieli się zająć. Większość opcji dotyczących samego szyfrowania, jak i hasło zabezpieczające, wprowadzane są z poziomu szybkich ustawień programu, które cały czas wyświetlane są w dolnej części interfejsu.

Warto zwrócić uwagę, iż niektóre opcje dostępne są jedynie z poziomu preferencji aplikacji, do których dostaniemy się dedykowanym przyciskiem. Aplikację należy pochwalić za stosunkowo dużą szybkość działania i intuicyjność obsługi, która została osiągnięta między innymi przez dobre tłumaczenie w spolszczeniu.

Spolszczenie!
Język polski interfejsu aktywuje się poprzez wybranie odpowiedniej opcji z drugiej zakładki ustawień ("Preferences"), które dostępne są po naciśnięciu przycisku w dolnej części okna programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
GuardAxonGuardAxon 4.5
Wersja stabilna
1.45 MB | 2016-10-28
przejdź
GuardAxon Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 483 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
GuardAxon
avatararrow
tele02 | 2019.10.12 03:35
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
GuardAxon umożliwia również obliczanie i weryfikację sum kontrolnych plików
(CRC32, MD-5, SHA-1, SHA-224, SHA-256, SHA-384, SHA-512, SHA-512/224, SHA-512/256).
GuardAxon 4.5
avatararrow
~wewer | 2014.12.21 18:52
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jest nowa wersja 2.8 można zaktualizować.
GuardAxon 2.7