w
googluj
pl

Cryptomator 1.3.4


Cryptomator – program do szyfrowania plików przechowywanych w chmurach, zabezpieczający je od strony klienta (lokalnego katalogu, gdzie przechowywane są dane). Wykorzystuje w tym celu 256-bitowy algorytm AES, który bazuje na wprowadzanym przez użytkownika haśle. Taka kombinacja gwarantuje naprawdę wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki któremu pliki przechowywane przez nas na komputerze chronione będą przed niepowołanym dostępem. Aplikacja oferuje ponadto prosty w obsłudze, polskojęzyczny interfejs, zatem korzystanie z programu nie powinno być dla nikogo problematyczne. Samo ustawianie niezbędnych parametrów również jest prostą operacją.

Aby skorzystać z możliwości programu, konieczne jest po uruchomieniu wskazanie lokalizacji, w której przechowywane będą zaszyfrowane pliki użytkownika. Sprowadza się to do utworzenia tak zwanej krypty, której możemy nadać nazwę i przypisać hasło, które zostanie wykorzystane jako baza do zabezpieczeń. Stworzona w tej sposób krypta pojawia się po lewej stronie interfejsu na liście, z kolei w systemowym eksploratorze jest widoczna jako dodatkowy napęd (dysk). W trakcie działania aplikacji, wszystkie operacje wykonywane na tym napędzie związane z zapisem czy odczytem danych są szyfrowane i zabezpieczone przed niepowołanym dostępem.

Kiedy zakończymy pracę z danym napędem, wychodząc z programu i „blokując kryptę”, automatycznie niejako odinstalowujemy z komputera wybrany napęd, przez co staje się niewidoczny w eksploratorze i znika z Tego Komputera. Cała aplikacja jest z pewnością jednym z bardziej interesujących i prostych rozwiązań do szyfrowania danych w różnych okolicznościach.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.

Wymagania!
W przypadku systemu Windows Vista, konieczna jest instalacja dodatku Service Pack 2.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
CryptomatorCryptomator 1.3.4
Wersja stabilna 32-bitowa
44.5 MB | 2018-03-30
Cryptomator 1.3.4
Wersja stabilna 64-bitowa
41.4 MB | 2018-03-30

Ilość pobrań: 470 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Cryptomator