w
googluj

Encrypto 1.0.0


Encrypto to program do szyfrowania plików z wykorzystaniem AES-256. Aplikacja umożliwia utworzenie hasła oraz podpowiedzi, która ma pomóc w przypadku zapomnienia tego pierwszego. Cechą szczególną jest tutaj możliwość szyfrowania zarówno pojedynczych plików, jak i całych katalogów. Narzędzie odznacza się również bardzo ciekawym interfejsem i przyjemnymi dla oka grafikami. Dodajmy, że szyfrowanie AES-256 jest wystarczająco bezpieczne, by na domowe potrzeby uznać je za niemożliwe do złamania.

Program jest niewielki, przez co nie obciąża przesadnie pamięci komputera. Po uruchomieniu na ekranie pojawia się obszar, na którym można upuścić pliki, które będziemy chcieli szyfrować. Wystarczy więc przeciągnąć wybrane dokumenty i katalogi przy pomocy myszy na okienko aplikacji. Tradycjonaliści mogą jednak przy tym skorzystać z eksploratora, który pozwoli wybrać dokumenty tak, jak gdybyśmy przeszukiwali w typowy sposób komputer. Samo szyfrowanie przebiega dość szybko (choć oczywiście zależeć to będzie od wielu czynników, w tym wielkości plików, ich liczby a wreszcie wydajności samego sprzętu).

Aplikacja w ciekawy sposób przedstawia postęp swoich prac. Na ekranie wyświetlana jest miła dla oka animacja w formie paska postępu, który zapełnia się, co interesujące – w pionie. A więc koniec nastąpi wówczas, gdy pasek dojdzie do najwyższego punktu w okienku. Po zakończonym szyfrowaniu, program poprosi użytkownika o wskazanie lokalizacji, w której nowy dokument lub ich paczka (jeśli jednocześnie szyfrowaliśmy do jednego archiwum więcej plików) ma zostać zapisana. Na tym etapie można również samodzielnie wprowadzić nazwę docelowego pliku.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
EncryptoEncrypto 1.0.0
Wersja stabilna
2.51 MB | 2017-03-29

Ilość pobrań: 247 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Encrypto