w
googluj

Encrypt Care 2.4


Encrypt Care to program pozwalający na szyfrowanie plików multimedialnych (zdjęć, muzyki, filmów, programów, dokumentów) oraz wiadomości tekstowych. Pozwala przy tym wykorzystać wiele dostępnych algorytmów (AES, Blowfish, CAST, DES, IDEA, RC2, RC4, TEA) oraz różnych sum kontrolnych („haszy”): MD5, SHA-1, SHA-256, SHA-384 lub SHA-512. Dzięki tak szerokim możliwościom, użytkownik może odpowiednio dostosować poziom bezpieczeństwa szyfrowania w zależności od swoich wymagań lub potrzeb związanych z dalszym wykorzystaniem plików na przykład w zestawieniu z innym oprogramowaniem.

Aplikacja charakteryzuje się przyjemnym dla oka interfejsem, w którym dostęp do głównych opcji możliwy jest z poziomu sporych ikon na pasku narzędzi. Aby zaszyfrować interesujące nas pliki, wystarczy dodać je do listy, korzystając zielonego symbolu „+”. Uruchomiony zostanie klasyczny eksplorator, w którym możliwe jest jednoczesne importowanie kilku dokumentów. Gdy ten etap zostanie zakończony, pozostaje wybrać nam hasło szyfrujące, a następnie przycisk rozpoczynający kodowanie. Pliki zostaną zapisane w lokalizacji, którą wskażemy w ostatnim kroku przed rozpoczęciem pracy szyfratora. Odpowiedni algorytm szyfrowania ustawiany jest z poziomu opcji całej aplikacji.

Program należy pochwalić również za techniczne przygotowanie. Działa on stabilnie i stosunkowo szybko, zajmując przy tym minimum zasobów systemowych. Wbudowana w aplikację instrukcja jest bardzo podstawowa, ale wystarczy, by zorientować się w obsłudze głównych funkcji programu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (5 głosów)

Strefa Download programu
Encrypt CareEncrypt Care 2.4
Wersja stabilna
1.97 MB | 2019-05-09

Ilość pobrań: 431 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Encrypt Care