w
googluj

EncFSMP 0.10.6


EncFSMP to program do szyfrowania folderów na komputerze i wyświetlania ich w formie dodatkowych napędów. Jest to narzędzie wieloplatformowe, dzięki czemu zaszyfrowane przez nas katalogi mogą być również z powodzeniem odczytane w innych systemach operacyjnych (oferowane jest wsparcie dla Mac OS oraz Linuxa). To przydatne na przykład w sytuacji, kiedy korzystamy z synchronizacji danych w chmurze (np. OneDrive, Google Drive), korzystamy z zaszyfrowanych folderów, a chcielibyśmy móc uzyskać do nich dostęp nie tylko na własnym komputerze.

Program jest naprawdę niewielki, a przez to prosty w obsłudze. Aby stworzyć nowy, zaszyfrowany folder, wystarczy po uruchomieniu aplikacji wybrać przycisk „Create new EncFS”, następnie podać nazwę tworzonego „napędu”, ścieżkę folderu źródłowego, odpowiednie hasło oraz uzupełnić dodatkowe dane. Należy do nich litera, która zostanie przypisana napędowi oraz szczegóły związane z szyfrowaniem. Do wyboru mamy kilka algorytmów różnego rodzaju (użytkownik ręcznie wybiera ilość bitów klucza, rozmiar bloku i inne cechy typowe dla danego szyfrowania).

Analogicznie, choć nieco szybciej, przebiega proces „montowania” odpowiednich napędów, w celu ich odczytania; czyli, w praktyce, etap odszyfrowywania. Tutaj wystarczy podać odpowiednią ścieżkę, prowadzić poprawne hasło i wybrać przycisk, który pobudzi program do działania. Podczas korzystania z opisywanej aplikacji nie należy zapominać, iż obecnie jest ona dostępna jedynie w wersji rozwojowej, zatem nie można wykluczyć ewentualnych problemów z jej działaniem.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
EncFSMPEncFSMP 0.10.6
Wersja stabilna
6.07 MB | 2016-09-09

Ilość pobrań: 255 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EncFSMP