w
googluj

EncryptOnClick 2.0.4.0


EncryptOnClick to niewielki program do szyfrowania, wykorzystujący 256-bitowy algorytm AES. Pozwala szyfrować nie tylko sam plik, ale dodatkowo również jego nazwę, a całość skompresować do pliku archiwum, które zabezpieczone będzie ustalonym przez użytkownika hasłem. Aplikację należy traktować jako szybkie, podręczne rozwiązania do szyfrowania – w programie nie znajdziemy niestety praktycznie żadnych opcji, w tym wskaźnika mocy wprowadzanego podczas szyfrowania hasła.

Sam interfejs natomiast i jego obsługa są proste i czytelne. Po uruchomieniu aplikacji, na ekranie pokazuje się małe okienko podzielone na dwie części; lewa umożliwia obsługę szyfrowania, zaś prawa – odczytu plików. Aby zakodować nowy dokument, wystarczy wybrać go przy pomocy eksploratora, a następnie skonfigurować kilka opcji, w tym hasło. Podczas wprowadzania go, można wyświetlić jego treść (aby upewnić się, czy nie popełniliśmy błędu), zaś dzięki dodatkowym opcjom między innymi zdecydować, czy pierwotny plik ma zostać usunięty z dysku po przeprowadzonym szyfrowaniu, czy też nie. Zatwierdzenie wszystkich ustawień automatycznie rozpocznie proces szyfrowania (niestety nie jesteśmy na bieżąco informowani o postępach, więc w skrajnych przypadkach, kiedy obsługiwany plik będzie bardzo duży, można będzie odnieść wrażenie, iż aplikacja się zawiesiła, tymczasem faktycznie będzie działać w tle szyfrując wybrany plik).

W razie ewentualnych błędów podczas działania, program wyświetla okienko z dość szczegółowym zapisem wykonanych czynności, co pozwoli na przyszłość wyeliminować błędy jakie popełniliśmy (być może plik, który chcieliśmy zaszyfrować, a następnie usunąć, był na przykład otwarty w tym czasie w innej aplikacji). Atutem programu może być dodatkowo jego niskie zapotrzebowanie na moc obliczeniową komputera i wielkość pamięci operacyjnej, zaś wynika to bezpośrednio ze stosunkowo niskich możliwości całego narzędzia (choć jest to zamierzony efekt producenta, który chciał stworzyć niewielkie, podręczne narzędzie) oraz co najwyżej średniej wydajności w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych (nierzadko również darmowych).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
EncryptOnClickEncryptOnClick 2.0.4.0
Wersja stabilna
2.27 MB | 2016-10-12

Ilość pobrań: 312 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
EncryptOnClick