w
googluj

Crypter Geek 2.0


Crypter Geek – bardzo prosty program do szyfrowania plików. Uniemożliwi odczytanie danych przez niepowołane osoby, które nie dysponują opisywaną aplikacją. Jest to propozycja kierowana w zasadzie wyłącznie do osób początkujących, które chcą w jakikolwiek sposób zabezpieczyć dane, których ważność stoi na raczej niskim poziomie. Aby je rozszyfrować, wystarczy ponownie użyć programu (nie podajemy hasła-klucza, zatem może to zrobić dowolna osoba, która wie o konieczności zastosowania aplikacji).

Prostota programu widoczna jest od pierwszej chwili. Interfejs jest bardzo minimalistyczny, w praktyce oferuje tylko dwie opcje: szyfrowania i deszyfrowania. W obydwu przypadkach obsługa jest analogiczna: wpierw wskazujemy plik, którym chcemy się zająć, a następnie potwierdzamy działanie, czekając na efekt. Ponieważ aplikację uproszczono w maksymalnym stopniu, dla użytkownika nie są dostępne żadne ustawienia związane z wyborem algorytmu, hasłem czy innymi parametrami szyfrowania. Program stosuje własny algorytm (nie jest szczegółowo opisywany przez producenta). Mając na uwadze pozostałe parametry aplikacji, nie jest to zapewne szyfr, który trudno jest złamać, zatem tak jak wspomnieliśmy na wstępie, program będzie przydatny głównie do mniej ważnych, domowych zastosowań.

Niewątpliwym atutem jest jednak dość wysoka szybkość działania, niskie wymagania sprzętowe oraz łatwość obsługi, którą docenią użytkownicy z mniejszym stażem przy komputerze. Ewentualnym minusem jest również nierozbudowana pomoc techniczna – w razie konieczności producent zachęca jedynie do indywidualnego kontaktu mailowego.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Crypter GeekCrypter Geek 2.0
Wersja stabilna
3.57 MB | 2018-07-10

Ilość pobrań: 279 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Crypter Geek