w
googluj

R-Crypto 1.5 build 3346


R-Crypto to średniozaawansowany program do szyfrowania prywatnych danych, zapisanych zarówno bezpośrednio na komputerze, jak i nośnikach pamięci przenośnej – dyskach, kartach pamięci czy pendrive’ach. Wykorzystuje w tym celu klasyczne zabezpieczenie hasłem, dzięki czemu niepowołane osoby nie będą miały dostępu do zabezpieczonych dokumentów. Co ciekawe, od strony technicznej, program różni się możliwościami w zależności od zastosowanego systemu operacyjnego (ograniczenia dotyczą tylko Windowsa 2000; szczegóły poniżej w sekcji Ograniczenia!).

Począwszy od Windowsa XP, aplikacja oferuje wiele technologii typowych dla oprogramowania związanego z generowaniem zabezpieczeń plików. Mowa tu przede wszystkim o opcji obliczania sum kontrolnych (tak zwanych „haszy”) SHA-1, SHA-256, SHA-384, SHA-512, MD2, MD oraz MD5. Pozwalają one zweryfikować poprawność pliku, na którym wykonane zostały jakieś operacje, np. pobrany został z Internetu i istnieje ryzyko, że w między czasie został zainfekowany. Jako algorytmy szyfrujące, w aplikacji wykorzystywane są RSA (pod postacią RC2 oraz RC4), DES, DES z dwoma oraz trzema kluczami, a także AES z kluczami o długości 128, 192 lub 256 bitów.

Jeśli chodzi o obsługę, nie jest ona skomplikowana dzięki ujęciu wszystkich opcji w formę kreatorów. Wystarczy więc tylko uzupełniać dane na poszczególnych krokach, a z pewnością nie pominiemy żadnej istotnej opcji. Ewentualne zastrzeżenia można mieć jedynie do wyglądu interfejsu. Jest kolorowy i przyjemny dla oka, jednak stylistyczne wpisuje się bardziej w okres świetności Windowsa XP, a nie najnowszych systemów bazujących na stylistyce Modern (8.1 oraz 10).

Uwaga!
Pobrany program funkcjonuje w oparciu o 30-dniową licencję trial (można go również wykorzystywać do celów komercyjnych). Po tym czasie niezbędna jest darmowa rejestracja, by uzyskać klucz licencyjny przeznaczony do darmowego użytku domowego.

Ograniczenia!
Użytkownicy korzystający z Windowsa 2000 pozbawieni zostali możliwości obliczania większości haszy SHA (dostępne jest tylko SHA-1) oraz szyfrowania AES.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
R-CryptoR-Crypto 1.5 build 3346
Wersja stabilna
2.92 MB | 2015-10-28

Ilość pobrań: 258 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
R-Crypto