w
googluj

Secryptor 1.0 Beta


Secryptor jest bardzo prostym w obsłudze, niewielkim programem, dzięki któremu skutecznie zaszyfrujemy wybrane pliki z komputera. Algorytmy kodujące bazują na bezpiecznym, 256-bitowym AES, dzięki czemu można mieć pewność, iż niepowołane osoby nie złamią zabezpieczenia w rozsądnym czasie, przez co oferowaną przez program ochronę można uznać za wysoką.

Obsługa aplikacji jest wyjątkowo prosta za sprawą ładnego i jednocześnie minimalistycznego interfejsu. Wystarczy wybrać który plik chcemy zaszyfrować, stworzyć hasło tego procesu, a następnie wskazać lokalizację docelową, w której stworzony zostanie zakodowany plik. Może to być zarówno ścieżka lokalna, jak i folder użytkownika wirtualnego dysku Dropbox. Sam proces szyfrowania przebiega szybko, a użytkownik informowany jest o jego postępie czytelnym paskiem.

Deszyfrowanie dokumentu przebiega analogicznie. Konieczne jest wskazanie odpowiedniego pliku poprzez kreator, a następnie podanie hasła, którym został zaszyfrowany. Gotowy plik zostanie utworzony w podanej przez nas lokalizacji, co ciekawe (i wygodne), nie usuwając zaszyfrowanej wersji z miejsca, w którym się znajdowała. Dzięki takiemu posunięciu, będziemy mogli łatwo powrócić do zaszyfrowanej wersji dokumentu, jedynie poprzez usunięcie stworzonej czytelnej dla każdego kopii.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę iOS oraz Windows Phone. W przygotowaniu jest również edycja na platformę Android.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
SecryptorSecryptor 1.0 Beta
Wersja rozwojowa
19.07 MB | 2014-07-08

Ilość pobrań: 341 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Secryptor