w
googluj

USB Flash Security Free Edition 4.1.14.20


USB Flash Security Free Edition to program umożliwiający szyfrowanie zawartości nośników pamięci przenośnych USB, dzięki czemu odczytać pliki na nich zapisane, będzie mógł tylko użytkownik posługujący się odpowiednim hasłem dostępu. Jest to znakomite rozwiązanie zarówno dla użytkowników domowych oraz do zastosowań zawodowych, ponieważ pozwala uchronić ważne lub poufne pliki przez niepowołanym dostępem osób trzecich.

Całą obsługa aplikacji sprowadza się do instalacji odpowiedniego oprogramowania na pendrivie, co wykonywane jest po uzupełnieniu danych w czytelnym, niedużym formularzu nowej instalacji w programie. Konieczne jest w nim samodzielne zdefiniowanie hasła zabezpieczającego nasze dane wraz z możliwość podania podpowiedzi na wypadek jego zapomnienia. Domyślnie aktywne jest szyfrowanie za pomocą klucza AES-256. Przygotowanie nośnika USB jako zewnętrznego dysku chronionego hasłem wymaga usunięcia z niego wszystkich danych podczas tego procesu, dlatego uprzednio warto utworzyć kopię zapasową wszystkich danych, które się na nim znajdują.

Przy każdym uruchomieniu program wyświetla krótki plik tekstowy będący opisem funkcji dostępnych w aplikacji (również pozostałych, płatny wersjach). Choć informacje te mogą być przydatne, jeśli nie będziemy ich już więcej potrzebować, możliwe jest zaznaczenie odpowiedniej funkcji, która zapobiegnie ich ponownemu wyświetleniu przy kolejnym uruchomieniu USB Flash Security Free Edition. Niezależnie od tego dokumentu w programie dostępna jest rozbudowana, ilustrowana instrukcja obsługi dostępna z poziomu menu w górnej części interfejsu.

Ograniczenia!
Darmowa wersja programu pozwala obsługiwać nośniki o maksymalnej pojemności 4GB (w przypadku użycia pojemniejszych, część pamięci zostanie niewykorzystana). Większe pojemności obsługiwane są w płatnych wersjach programu (dostępne są ich ograniczone czasowo testowe wersje).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
USB Flash Security Free EditionUSB Flash Security Free Edition 4.1.14.20
Wersja stabilna
8.8 MB | 2020-02-22

Ilość pobrań: 804 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
USB Flash Security Free Edition