w
googluj

FileFriend 1.3.2


FileFriend to program z zakresu bezpieczeństwa i szyfrowania plików, dzięki któremu będziemy mieli możliwość "ukrycia" dowolnego pliku w fotografii JPG oraz dzielenia i złączania fragmentów plików, jak również ich szyfrowania. Program ma niskie wymagania sprzętowe, a prosty interfejs sprawia, że obsługa powinna być intuicyjna, a więc odpowiednia również dla początkujących użytkowników. Program należy również pochwalić za szybkie i stabilne działanie.

Po uruchomieniu FileFriend, naszym oczom ukazuje się mało rozbudowane okno programu, które zostało podzielone na cztery funkcje przy pomocy kart: rozdzielanie, łączenie i szyfrowanie plików oraz narzędzia związane z ukrywaniem dokumentów w zdjęciach. Każdy z modułów obsługiwany jest bardzo podobnie. Wystarczy wskazać ścieżki do plików, których edycją chcemy się zająć, a następnie wybrać odpowiednie opcje. Aby maksymalnie uprościć obsługę narzędzia, ilość dostępnych ustawień zredukowano do minimum, zostawiając użytkownikowi możliwość kontrolowania tylko najistotniejszych parametrów.

Zaszyfrowane już pliki możemy oczywiście bezproblemowo przy pomocy programu rozkodować, by przeglądać ich treść. Konieczne będzie w tym przypadku podanie hasła dostępu, które użytkownik wymyśla samodzielnie przy procesie zabezpieczenia wybranego pliku. Program nie nakłada restrykcji dotyczących długości tworzonych haseł czy wykorzystania znaków specjalnych i cyfr, jednak w celu zapewnienia sobie największego bezpieczeństwa, warto stosować w hasłach tego typu kombinacje.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
FileFriendFileFriend 1.3.2
Wersja stabilna
0.27 MB | 2017-04-09

Ilość pobrań: 349 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
FileFriend