w
googluj

Ensafer 1.0.11


Ensafer to niewielki dodatek kierowany do użytkowników usługi Dropbox, dzięki któremu będą oni mogli niemal automatycznie szyfrować pliki, które potem za pomocą wspomnianego dysku internetowego zostaną udostępnione ich współpracownikom czy przyjaciołom.

Na uwagę zasługują przede wszystkim zastosowane techniki szyfrowania, które odbiegają od tych najbardziej typowych, a przez to stanowią dodatkowe zwiększenie bezpieczeństwa naszych plików. Aby odpowiednio zabezpieczyć zgrywane za pomocą programu dane, stosowane są algorytmy szyfrujące, w których bazuje się między innymi na 2048-bitowych kluczach RSA, 256-bitowym kodowaniu AES oraz 2048-bitowym SSL. Dzięki temu przechowywane w chmurze dane nie są narażone na możliwość odczytania przez niepowołane osoby.

Obsługa programu jest intuicyjna i niemal identyczna z samą usługą Dropbox. Po instalacji tworzony jest folder programu, w którym przechowywane pliki zakolejkowane są do szyfrowania, co jest wykonywane w tle. Cały czas mamy jednak możliwość otwierania plików z tego folderu za pomocą programów systemowych. Kiedy zdecydujemy się udostępnić któryś z nich, wystarczy skorzystać z niewielkiego kreatora dostępnego z poziomu menu kontekstowego ikony Ensafera na pasku zadań, aby program automatycznie zuploadował wybrany folder do usługi dropbox (na tym etapie jest on już całkowicie zaszyfrowany, wobec czego z poziomu Dropboxa nie można go już odczytać).

Uwaga!
Przy pierwszym uruchomieniu konieczne jest stworzenie darmowego konta użytkownika usługi (wymagane jest podanie imienia i nazwiska oraz poprawnego adresu e-mail, a także utworzenie hasła).

Wymagania!
Program stanowi rozszerzenie usługi Dropbox, wobec czego musimy mieć ją najpierw zainstalowaną na komputerze.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
EnsaferEnsafer 1.0.11
Wersja stabilna
18.69 MB | 2014-09-05

Ilość pobrań: 266 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Ensafer