w
googluj

Quick Crypt 1.2.21


Quick Crypt to niewielki, przenośny i darmowy program, który służy do szybkiego szyfrowania i deszyfrowania pojedynczych plików. Narzędzie pozwala na zakodowanie danych przy pomocy algorytmu AES o 256 bitowym kluczu szyfrującym. Przed zakodowaniem wybranego pliku musimy podać hasło, które później pozwoli na odszyfrowanie danych. Opcjonalnie można stworzyć także podpowiedź, przypominającą nam o haśle, gdy w danej chwili wyleci nam ono z głowy. Warto dodać, że w menu Tools skorzystamy z generatora bezpiecznych, losowych haseł o długości 20 znaków. Generator tworzy hasła w tle i automatycznie kopiuje je do schowka systemowego, uławiając tym samym proces wprowadzania ich do programu.

Zaawansowane ustawienia szyfrowania pozwalają na wybór algorytmu kryptograficznego (z chwilą tworzenia opisu w programie dostępny jest tylko AES 256-bit), dodanie nazwy właściciela i komentarza do kodowanego pliku, wykorzystanie zabezpieczenia polegającego na niemożności odszyfrowania pliku po upłynięciu określonej ilości dni od jego utworzenia, zaszyfrowanie pliku z uwzględnieniem unikatowego identyfikatora naszego systemu, przez co odkodowanie danych na innym komputerze będzie niewykonalne, a także stworzenie archiwum ZIP, zawierającego zaszyfrowany plik oraz program Quick Crypt. Przed rozpoczęciem szyfrowania możemy zdecydować się na wymazanie pliku źródłowego (poprzez wielokrotny nadpis) i pozostawienie tylko jego zakodowanej wersji. Aplikacja pozwala na zapisywanie i wczytywanie profili z ustawieniami szyfrowania, dzięki czemu możemy zaoszczędzić trochę czasu, który inaczej trzeba by było przeznaczyć na konfigurację ustawień. Warto dodać, że przed odszyfrowaniem danych, program sprawdza czy zawartość pliku nie została zmieniona, porównując przechowywane w nim sumy kontrolne MD5 oryginału i zaszyfrowanego pliku. Quick Crypt obsługuje zarówno duże, jak i niewielkie pliki, np. mniejsze niż 125 KB. Dla zaszyfrowanych danych można wyświetlić okienko właściwości, w którym znajdziemy informację o właścicielu pliku, podpowiedź do hasła, komentarz, datę utworzenia pliku, jak również datę, z nastąpieniem której nie będzie można odkodować danych, a także atrybuty pliku oraz jego sumę kontrolną MD5.

Menu Tools, oprócz wspomnianego wcześniej generatora haseł, posiada funkcję generowania klucza, który jest dodatkowo wymagany do odszyfrowania pliku. Za pomocą Tools otworzymy również moduł wymazywania/niszczenia plików (także większej ich liczby w pojedynczym zadaniu). Niszczenie polega na nadpisywaniu w wielu cyklach (od 1 do 40, z użyciem losowych danych) przestrzeni dyskowej zajmowanej przez wybrane pliki. Im więcej serii nadpisujących, tym istnieją większe szanse, że plików nie uda się przywrócić nawet przy użyciu zaawansowanych programów do odzyskiwania danych. Ostatnia funkcja menu Tools - Create shortcut in SendTo Folder - pozwala na zintegrowanie programu z opcją „Wyślij do”, dostępną w menu kontekstowym Eksploratora Windows. Pliki przeznaczone do zaszyfrowania lub odkodowania możemy dodawać do Quick Crypt właśnie za pomocą tej opcji, a także w tradycyjny sposób (przycisk Browse przy ścieżce pliku wyświetlanej w oknie narzędzia) lub poprzez przeciąganie ich z Eksploratora Windows do pola ścieżki.

Obsługa narzędzia jest intuicyjna. Jeżeli chcemy zaszyfrować plik, wystarczy wybrać opcję Encrypt File, dodać interesujący nas plik do programu, ustalić hasło, opcjonalnie podać podpowiedź i skonfigurować ustawienia zaawansowane czy zapisać profil, po czym kliknąć w przycisk szyfrowania, dzięki czemu program stworzy zaszyfrowany plik w natywnym dla siebie formacie QCF. Odszyfrowanie danych jest jeszcze prostsze – wybieramy opcję Decrypt File, dodajmy zakodowany plik QCF do narzędzia, po czym klikamy w przycisk dekodowania. Odszyfrowany plik zostanie zapisany z ciągiem znaków „(orginal)” w nazwie. Przy dekodowaniu można włączyć funkcję niszczenia zaszyfrowanego pliku źródłowego.

Interfejs graficzny Quick Crypt jest bardzo prosty pod względem wizualnym. Wszystkie opcje łatwo odnaleźć w odpowiednich kartach i menu głównym. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni opanować obsługę programu bez specjalnych trudności. Twórca narzędzia nie udostępnia pliku pomocy ani szczegółowych instrukcji, jednak w interfejsie wyświetlane są krótkie podpowiedzi.

Uwaga!
Program jest całkowicie przenośny, nie wymaga instalacji i można uruchamiać go np. z pendrive’a czy dysku zewnętrznego USB. Po pobraniu archiwum z aplikacją, wystarczy je rozpakować i uruchomić plik wykonywalny.

Wymagania!
Aplikacja wymaga bibliotek .NET Framework w wersji 4.5.
Wymagania sprzętowe: przynajmniej dwurdzeniowy procesor i 2 GB pamięci RAM.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Quick CryptQuick Crypt 1.2.21
Wersja stabilna
0.13 MB | 2016-03-13

Ilość pobrań: 1959 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (3)
Quick Crypt
avatararrow
troy_vance | 2019.03.13 08:04
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
site
Quick Crypt 1.2.21
avatararrow
troy_vance | 2019.03.13 08:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Myślę, że odpowiedź lub rozwiązanie twojego problemu zawierało [url=https://cozaplik.info/extension/crypt12]https://cozaplik.info/extension/crypt12[/url] i całkiem pewne, że na pewno dostaniesz rozwiązanie z tej strony, ponieważ zawiera ono prawie wszystko związane z .iwb Extension de fichier i będzie to cenne źródło dla ciebie, ponieważ uznałem to za bardzo pouczające.
Quick Crypt 1.2.21
avatararrow
troy_vance | 2019.03.13 08:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
https://www.programosy.pl/ is sound good site.
Quick Crypt 1.2.21