w
googluj
pl

Ignition 2.26.1.75


Ignition to niewielki program, który tworzy projekty nagrywania płyt CD/DVD/HD-Burn oraz wylicza według plików zawartych w takim projekcie, jaki będzie procent wolnego miejsca na płycie po jej wypaleniu. Aplikacja przydaje się do lepszego dysponowania przestrzenią nośników optycznych, dzięki Ignition użytkownicy mają szansę wykorzystać całe płyty, bez marnowania miejsca, w którym można by było zapisać dane.

Projekty sporządzone przy pomocy narzędzia otworzymy tylko w programie CopyTo (dawniej CopyToDVD). Nie jest to jednak aż tak istotne, ponieważ obliczenia można np. zapisać (nie w programie) i później używać ich podczas wypalania płyt w innych aplikacjach. Ignition pozwala na wyliczenia odnoszące się do kliku rodzajów płyt o różnej przestrzeni zapisu danych – CD 650/700/800/880 MB, DVD lub DVD Dual Layer oraz HD-Burn 1400 MB. Opcje aplikacji umożliwiają zarówno tworzenie projektów płyt CD/DVD/HD-Burn przeznaczonych na dane, jak i płyt Audio CD/HD-Burn z muzyką itp.

Program pozwala na przekraczanie ustalonego rozmiaru płyty, o ile nie mamy do czynienia z plikiem większym niż nośnik. Gdy przekroczymy rozmiar, automatycznie zostaje stworzony projekt kolejnej płyty i również dla niej jest wyliczany procent zmarnowanej przestrzeni. Pliki umieszczone w projekcie można grupować, oczywiście nie ma to wpływu na ilość zajmowanego przez nie miejsca, jednak taka grupa nie może zostać rozdzielona pomiędzy płytami.

Po wybraniu interesujących nas danych i rodzaju płyty, należy po prostu kliknąć w przycisk Optymalizuj, który otwiera okno z obliczeniami zmarnotrawionego miejsca na nośniku optycznym. W oknie optymalizacji możemy zapisać projekt na dysku, zachować listę danych w pliku tekstowym, a także skorzystać z opcji wypalenia plików na płycie lub utworzenia z nich obrazu ISO. Dwie ostatnie funkcje są niestety dostępne tylko poprzez program CopyTo, który trzeba pobrać i zainstalować osobno. Ignition nie współpracuje ściśle z tym programem, w dodatku proponuje jego starszą wersję o nazwie CopyToDVD. Jednak, tak jak wspomniano wyżej, zapisane projekty można otworzyć poprzez aktualną wersję CopyTo.

Aplikacja posiada typowo użytkową szatę graficzną. Obsługa narzędzia nie powinna stanowić wyzwania nawet dla mało zaawansowanych informatycznie osób. Producent przygotował plik pomocy, w którym znajdziemy szereg instrukcji odnoszących się do prawidłowego korzystania z programu.

Uwaga!
W nazwie instalatora obecne jest słowo Lite, oznacza to tylko tyle, że ta wersja instalacyjna jest pozbawiona ofert programów uznawanych za reklamowe.

Wymagania!
Do otwierania projektów zapisywanych przez Ignition konieczna jest instalacja programu CopyTo, który służy m.in. do wypalania płyt i tworzenia/nagrywania obrazów ISO

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
IgnitionIgnition 2.26.1.75
Wersja stabilna
3.76 MB | 2020-03-22

Ilość pobrań: 437 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Ignition