w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 233
Wszystkich postów: 904402
Wszystkich tematów: 127557

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6604 dni

IM-Magic Partition Resizer Free 3.6.5


IM-Magic Partition Resizer Free to niewielki program służący do prostego i szybkiego zmieniania rozmiarów partycji oraz łączenia kliku woluminów w jeden (dzięki manipulowaniu nieprzydzielonym miejscem na dysku). Pomniejszanie oraz powiększanie przestrzeni dyskowej partycji odbywa się bez konieczności formatowania woluminów i jest całkowicie bezpieczne dla obecnych na nich danych. Dzięki aplikacji zwiększymy np. miejsce na partycji systemowej, którego w końcu zaczyna brakować z powodu kolejnych aktualizacji Windows, instalacji rozmaitych programów itp. Program odczytuje informacje o dyskach i partycjach systemowych lub logicznych, po czym wyświetla odpowiednie reprezentacje graficzne dla każdego z woluminów i pozwala na zmodyfikowanie ich przestrzeni.

Klikając prawym przyciskiem myszki na wybranej partycji oraz wybierając opcje Resize/Move otwieramy okienko zmiany rozmiarów woluminów i przenoszenia przestrzeni dyskowej pomiędzy partycjami. W okienku dostosujemy wielkość danego woluminu za pomocą myszki i suwaka lub poprzez podanie planowanego rozmiaru w MB. Oprócz tego program wyświetla także ilość nieprzypisanej przestrzeni dysku przed operacją zmiany rozmiarów oraz liczbę MB nieprzypisanego miejsca na dysku, które będzie dostępne po jej zrealizowaniu. Dodatkowo można wybrać rozmiar klastra. Po ustaleniu nowego rozmiaru woluminu klikamy w przycisk Ok i IM-Magic Partition Resizer Free zapisuje zadanie do wykonania, a w wykresie partycji pojawia się nieprzydzielone miejsce na dysku.

Zwiększenie rozmiarów partycji jest możliwe tylko wówczas, jeżeli dysponujemy nieprzypisaną przestrzenią dyskową. Aby dodać np. miejsce na woluminie systemowym, należy otworzyć okienko zmiany rozmiarów/przenoszenia klikając prawym przyciskiem myszki na symbolu graficznym partycji, z którego prawej strony wyświetlane jest nieprzypisane miejsce. W okienku, zamiast używać suwaka zmiany rozmiarów, trzeba po prostu przesunąć przestrzeń zajmowaną przez partycję w obszar nieprzydzielonego miejsca na dysku i kliknąć Ok. Nieprzypisana przestrzeń znajdzie się teraz blisko woluminu systemowego (albo obok innej partycji – w takim wypadku operację należy powtórzyć, aż przeniesiemy puste miejsce w pobliże woluminu z systemem). Po wszystkim można już kliknąć Apply Changes i IM-Magic Partition Resizer Free wykona żądane operacje. Zwiększenie rozmiarów woluminu systemowego wymaga ponownego uruchomienia Windows. Jeżeli chcemy zrezygnować z wprowadzonych zadań, wystarczy kliknąć przycisk Undo. Przycisk Redo ponownie przywróci zaplanowane operacje.

Szata graficzna programu wygląda elegancko i nowocześnie. Obsługa narzędzia jest tak prosta, że bez problemu powinien opanować ją każdy użytkownik mający podstawowe pojęcie o systemie plików Windows. W razie kłopotów można skorzystać ze szczegółowych porad dostępnych w witrynie producenta oraz z prostych podpowiedzi obecnych w aplikacji.

Uwaga!
Na wszelki wypadek producent zaleca zamknięcie innych programów przed realizacją zadań IM-Magic Partition Resizer Free, ma to zagwarantować 100% pewność, że żadne dane nie zostaną utracone.
Dostępne są również płatne wersje IM-Magic Partition Resizer (Pro, Server oraz Ultimate), posiadające szereg dodatkowych funkcji (m.in. dostosowanych do systemów serwerowych Windows). Z różnicami pomiędzy nimi a wersją darmową można zapoznać się na stronie producenta, za pośrednictwem której dokonamy również zakupu interesującej nas edycji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
IM-Magic Partition Resizer FreeIM-Magic Partition Resizer Free 3.6.5
Wersja stabilna
10.6 MB | 2020-09-17

Ilość pobrań: 1392 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 36

Komentarze (0)
IM-Magic Partition Resizer Free