w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 189
Wszystkich postów: 904400
Wszystkich tematów: 127555

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6603 dni

Active@ Partition Manager 6.0.15


Active@ Partition Manager to darmowy program do zarządzania partycjami dysków. Rozpoznaje wszystkie nośniki, które zostały sformatowane w systemie plików FAT, FAT32, exFAT, NTFS, UFS, HFS+ lub Ext2/Ext3/Ext4, niezależnie od typu samego urządzenia (HDD lub SSD). Aplikacja oferuje wiele możliwości, czym wyróżnia się na tle innych darmowych programów tego typu pochodzących od konkurencji. Do ciekawych funkcji należy opcja konwersji typów partycji pomiędzy MBR a GPT oraz możliwość cofania zmian do poprzedniego stanu na dyskach.

Program jest prosty w obsłudze, a jego interfejs może nie najnowocześniejszy, ale na pewno bardzo czytelny i ogólnie przyjazny. Łatwo połapać się, gdzie znajdują się poszczególne opcje, które najczęściej znajdziemy korzystając z kontekstowego menu (wyświetlanego prawym klawiszem myszy) po kliknięciu na konkretnej partycji lub dysku. Korzystając z opcji widoku, aktywować możemy dodatkowe okna wyświetlające dokładniejsze informacje o naszych dyskach (również dane S.M.A.R.T., z których dowiedzieć się możemy o aktualnym stanie technicznym napędu, którego niepokojące wartości mogą być pierwszym sygnałem do wymiany dysku). Użytkownik ma także możliwość aktywacji dodatkowego widoku struktury drzewiastej, na której, prócz innego sposobu prezentacji danych w stosunku do domyślnego widoku graficznego, znajdziemy także wiele parametrów związanych z pojemnością partycji czy ich typami.

Na koniec warto zwrócić uwagę, iż w przeciwieństwie do większości programów do obsługi partycji, Active@ Partition Manager wprowadza zamiany od razu po ich modyfikacji. Nie daje to użytkownikowi szansy na korektę ewentualnie źle przeprowadzonych edycji. Z pomocą przychodzi tu oczywiście funkcja cofania zmian w przypadku zmian rozmiarów partycji, jednak wygodniejsze mogłoby okazać się sprawdzone rozwiązanie stosowane przez konkurencję, polegające na wstępnym wprowadzaniu wszelkich zmian "na sucho" z późniejszym wprowadzaniem ich w życie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Active@ Partition ManagerActive@ Partition Manager 6.0.15
Wersja stabilna
19.46 MB | 2017-11-29

Ilość pobrań: 2253 | W tym miesiącu: 99 | W poprzednim miesiącu: 151

Komentarze (1)
Active@ Partition Manager
avatararrow
~jp.smolka@gmail.com | 2015.02.14 08:23
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
czy po zmianie rozmiaru pliki sie zachowuja???
Active@ Partition Manager 3.5.15