w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 463
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni
pl

Paragon Hard Disk Manager 16.18.1.000


Paragon Hard Disk Manager to program służący do zarządzania partycjami. Produkt znanego producenta narzędzi dyskowych jest bardzo funkcjonalny, można z nim wykonać wiele operacji związanych z nośnikami HDD. Dwa różne widoki interfejsu sprawiają, że narzędzie mogą obsługiwać zarówno mniej doświadczeni, jak i bardziej zaawansowani użytkownicy komputerów.

Nowy dysk twardy dla większego bezpieczeństwa danych warto podzielić na dwie lub więcej partycji, które będą pełnić różne funkcje: partycji systemowej, na duże pliki np. wideo, na dane udostępniane w sieci lokalnej. Czasem zachodzi potrzeba zmiany rozmiaru partycji, czy też wykonania jej pełnej kopii zapasowej, tzw. klonu. Te i wiele innych czynności uda się wykonać z narzędziem Paragonu bez zbędnych komplikacji, szybko i bezpiecznie.

Program obsługuje wiele interfejsów, poprzez które podłączone są dyski i inne nośniki danych - praktycznie wszystkie obecnie używane. Również z rozmiarem nie ma problemu, gdyż magazyny powyżej 2.2 TB, bądź z sektorami poniżej 512 bajtów są uwzględnione w narzędziu, podobnie jak najnowsze technologie typu dyski SSD czy też wersja 3.0 portu USB. Program poradzi sobie także z zarówno ze zwykłymi płytami kompaktowymi (CD/DVD/Blu-ray), jak i macierzami dyskowymi RAID w różnych konfiguracjach.

Aplikacja umożliwia wykonywanie operacji nie tylko na dyskach fizycznych, ale także na wirtualnych - zawiera dużo opcji m.in. związanych z migracją partycji do jej wirtualnego odpowiednika. Program sprawdzi się ponadto jako menadżer kopii zapasowych, gdyż pozwala na tworzenie różnego rodzaju backupów, które zapisać można od razu w wielu różnych miejscach. Dodatkowe moduły służące do defragmentowania partycji (Total Defrag) oraz trwałego usuwania plików bądź pozostałości po nich (Disk Wiper) są świetnym dopełnieniem rozbudowanego menadżera dyskowego. Podobnie jak dostępne do przygotowania na różne nośniki środowisko ratunkowe WinPE 3.0, umożliwiające podjęcie działania w przypadku niemożności uruchomienia systemu operacyjnego.
Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (18 głosów)

Strefa Download programu
Paragon Hard Disk ManagerParagon Hard Disk Manager 16.18.1.000
Wersja stabilna 32-bitowa
144.26 MB | 2018-03-28
Paragon Hard Disk Manager 16.18.1.000
Wersja stabilna 64-bitowa
160.35 MB | 2018-03-28

Ilość pobrań: 3346 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (2)
Paragon Hard Disk Manager
avatararrow
~HDM | 2012.02.22 11:13
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program bardzo fajny, ma wszystkie potrzebne funkcje do zarządzania dyskiem. Naprawdę bardzo się przydaje.
Paragon Hard Disk Manager 11 Professional
avatararrow
~Radek | 2011.12.24 10:30
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Więcej niż dwie partycje nie polecam. Po co? Dysk wtedy jest mniej wydajny.