w
googluj

Blu-Disc Studio Lite 1.0.10


Blu-Disc Studio Lite to darmowa wersja rozbudowanego programu do authoringu płyt Blu-Ray, oferującego sporo funkcji, włącznie z tworzeniem menu płyt. Opisywana tutaj darmowa edycja, względem pozostałych i płatnych jest niestety nieco zubożona w możliwości, jednak mimo to może stanowić ciekawą propozycję, przede wszystkich do ambitniejszych zastosowań domowych. Wśród obsługiwanych formatów wideo znajdziemy MPEG-2, SMPTE VC-1 oraz MPEG-4 AVC, zaś jeśli chodzi o audio i napisy, obsłużonych zostanie większość najpopularniejszych rozszerzeń. Aplikacja pozwala importować 32 bitowe (24 + 8) pliki PNG oraz formaty Photoshopa – PSD.

Pierwszym, co rzuci się w oczy podczas tworzenia zaawansowanych projektów, to ograniczenia w związku z liczbą obsługiwanych ścieżek. Program umożliwa maksymalnie 32 filmów, menu oraz powiadomień w jednym projekcie, a także wykorzystać maksymalnie po 4 ścieżki audio i napisów w pojedynczym nagraniu. Względem płatnych edycji to spore ograniczenie, jednak na domowe potrzeby powinno okazać się wystarczające. W programie znalazło się również między innymi miejsce na narzędzia do przypisywania akcji przyciskom, które wcześniej można narysować zgodnie z jednym modelem (w płatnych wersjach do wyboru jest 8).

Za wadę można natomiast uznać interfejs. W pierwszej chwili wydaje się przemyślany, a jego elementy funkcjonalne: można zmieniać ich rozmiary i położenie, natomiast po chwili użytkowania, w praktyce okazuje się, że nie wszystkie funkcje są czytelnie opisane i dla osoby po raz pierwszy widzącej aplikację na oczy, obsługa może wydać się kłopotliwa i skomplikowana. Narzędzie polecamy zatem w pierwszej kolejności osobom, które kiedyś miały już okazję korzystać z podobnych aplikacji i tym samym nie poczują się tutaj zagubione.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Blu-Disc Studio LiteBlu-Disc Studio Lite 1.0.10
Wersja stabilna
89.08 MB | 2017-08-03

Ilość pobrań: 408 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
Blu-Disc Studio Lite