w
googluj

Reuschtools CopyCD 1.4


Reuschtools CopyCD to niewielkie narzędzie służące do seryjnego kopiowania płyt CD/DVD/Blu-Ray, tworzenia obrazów ISO z całych płyt oraz z wybranych katalogów płyt lub innych nośników danych, wypalania folderów lub obrazów ISO na nośnikach optycznych, a także bezpośredniego zgrywania danych z płyt do wybranych katalogów na dysku twardym.

Przy pomocy aplikacji można np. zgrać muzykę z płyt CD zapisanych w formacie Audio-CD, skopiować pliki z filmami z płyty/na płytę lub do obrazu ISO, stworzyć backup fotografii itd. Niestety, Reuschtools CopyCD nie obsługuje materiałów wideo zapisanych na komercyjnych płytach DVD, tak więc nie jest np. możliwe rippowanie filmów dostępnych w formacie DVD-Video.

Program pozwala w łatwy sposób kopiować jedną płytę po drugiej, przy użyciu pojedynczego napędu CD/DVD/Blu-Ray. Nie trzeba ponownie wybierać ustawień źródła i wyjścia lub uruchamiać procesu kopiowania. Wystarczy poczekać aż aktualny proces dobiegnie końca i wysunie się tacka napędu, wtedy można włożyć kolejną płytę do nagrywarki, a następna kopia zostanie stworzona automatycznie. W aplikacji wyświetlana jest liczba wszystkich kopii stworzonych w pojedynczej serii.

Reuschtools CopyCD posiada tylko kilka ustawień – za pomocą opcji Master wybieramy źródło danych, opcja Copy odpowiada, jak łatwo się domyślić, za wyjście dla naszej kopii. Źródłem może być napęd z płytą CD/DVD/Blu-Ray, katalog na dowolnym nośniku danych (w tym na płycie) oraz plik ISO. Wyjście kopii to albo nośnik optyczny, albo obraz ISO. Dodatkowo ustawienia programu pozwalają na skorzystanie z dwóch poziomów weryfikacji wypalania danych na płycie. Dostępna jest weryfikacja szybka oraz pełna (trwa dłużej). Gdy nie przeszkadza nam możliwość wystąpienia błędów podczas zapisywania płyty, możemy także zdecydować się na brak weryfikacji. Narzędzie obsługuje kilka popularnych systemów plików przeznaczonych dla nośników optycznych, wspierane są Audio-CD i CDFS dla płyt CD oraz UDF dla płyt DVD i Blu-Ray. Reuschtools CopyCD nie obciąża znacząco zasobów komputera swoją pracą i zajmuje tylko minimalną ilość miejsca na dysku twardym.

Interfejs graficzny programu to właściwie pojedyncze, mało efektowne pod względem wizualnym okienko, które wyposażono w kilka przystępnych opcji. Obsługa narzędzia jest bardzo prosta i nie powinna sprawiać nikomu kłopotów. W witrynie twórcy Reuschtools CopyCD można przeczytać parę podstawowych informacji i zaleceń, odnoszących się m.in do funkcjonalności programu.

Uwaga!
Program zostanie zainstalowany w wersji 32 lub 64 bitowej, zależnie od architektury systemu operacyjnego. Narzędzie działa również w systemach Windows Server 2003, 2008 i 2012.

Wymagania!
W Windows XP i Windows Server 2003 wymagana jest instalacja aktualizacji KB932716 i KB952011. Można je pobrać np. ze strony wsparcia Microsoftu. Wypalanie płyt za pomocą programu w Windows XP i Windows Server 2003 wymaga uprawnień administratora.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
Reuschtools CopyCDReuschtools CopyCD 1.4
Wersja stabilna 32-bitowa
0.2 MB | 2017-08-03
Reuschtools CopyCD 1.4
Wersja stabilna 64-bitowa
0.2 MB | 2017-08-03

Ilość pobrań: 503 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Reuschtools CopyCD