w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 366
Wszystkich postów: 928389
Wszystkich tematów: 135913

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7754 dni

Hiren's BootCD PE 1.0.8


Hiren's BootCD to bogaty zestaw narzędzi diagnostycznych, naprawczych, dyskowych, optymalizacyjnych i antywirusowych. Zbiór jest dostępny jako obraz ISO bootowalnej płyty CD. Obraz można wypalić jako samostartującą płytę Live CD (a także DVD) lub zapisać go na bootowalnym pendrivie. Hiren's BootCD uruchamiamy zamiast systemu operacyjnego, oprogramowanie działa w pamięci RAM, pozwalając na przeprowadzanie diagnostyki, napraw i innych czynności nawet w wypadku, gdy system czy dyski są uszkodzone albo mocno zainfekowane. Aby skorzystać ze zbioru narzędzi, należy w BIOS-ie komputera ustawić rozruch z nośnika, na którym został nagrany Hiren’s BootCD.

Oprogramowanie bazuje na Linuksie Knoppix. Aplikacje wchodzące w skład zestawu są udostępniane na licencji freeware, na licencji bezpłatnej z wyłączeniem zastosowań komercyjnych, a także na licencji shareware. W Hirens BootCD skorzystamy z kilku środowisk, zawierających różnorodne narzędzia. Dostępne są środowiska Mini Windows XP, DOS oraz linuksowy Parted Magic. Mini Windows XP to uproszczona, przenośna wersja Windows XP, dająca m.in. dostęp do narzędzi Hiren’s BootCD i obsługująca połączenia sieciowe. Parted Magic to linuksowy system pozwalający na zaawansowane działania na dyskach oraz ich woluminach, zawierający także rozwiązania ratunkowe/naprawcze.

Zestaw Hiren's BootCD zawiera m.in. oprogramowanie antywirusowe i antymalware, narzędzia do backupu danych, narzędzia zarządzające BIOS-em, eksploratory i menadżery plików, dwie przeglądarki internetowe, aplikacje oczyszczające i optymalizujące system, przeprowadzające deinstalację programów oraz niszczące pliki, programy zarządzające sterownikami urządzeń, edytory plików tekstowych i dokumentów, przeglądarki i edytory graficzne, aplikacje administrujące plikami systemowymi, narzędzia dyskowe i woluminowe, programy do kontroli MBR, zestaw narzędzi MS-DOS, aplikacje związane z połączeniami sieciowymi, programy do optymalizacji systemu (np. defragmentacja dysków, optymalizacja rejestru, zestaw tzw. tweakerów), narzędzia do odzyskiwania, odczytywania, generowania i modyfikowania haseł, programy analizujące i kontrolujące procesy oraz usługi, narzędzia do odzyskiwania danych, aplikacje zarządzające rejestrem, programy dostępu zdalnego, narzędzia związane z bezpieczeństwem i szyfrowaniem danych, aplikacje kontrolujące wpisy w autostarcie systemu operacyjnego, narzędzia informacyjne i diagnostyczne oraz benchmarki.

Nie sposób wymienić tutaj wszystkich programów wchodzących w skład Hiren's BootCD, znajdziemy wśród nich m.in. takie aplikacje jak: ComboFix, Malwarebytes Anti-Malware, Avira AntiVir Personal, Partition Image, !BIOS, Total Commander, Opera, Tor Browser, CCleaner, Revo Uninstaller, Notepad++, IrfanView, SumatraPDF, Filemon, MHDD, HDAT2, DiskMan, Grub4Dos, MBRWizard, Complete Internet Repair, SmartSniff, Putty, Defraggler, GParted Partition Editor, Ranish Partition Manager, Unlocker, TestDisk, PhotoRec, IsoBuster, DiskGenius, DiskWipe, Clonezilla, TeamViewer, TrueCrypt, HijackThis, ASTRA, CPU-Z, HWinfo, Memtest86+, Prime95.

W archiwum z oprogramowaniem umieszczono również aplikację wypalającą obrazy ISO na płytach CD oraz narzędzie HBCDCustomizer, dzięki któremu wydobędziemy poszczególne katalogi i zawarte w nich programy z obrazu ISO Hiren's BootCD (ekstrakcja do wybranej lokacji na dysku), po czym dodamy własne aplikacje do zestawu narzędzi i stworzymy obraz oprogramowania uaktualniony o nowe pozycje.

Hiren's BootCD przyda się wszystkim użytkownikom, którzy chcą zdiagnozować działanie podzespołów i systemu, naprawić błędy na dysku i problemy systemowe, rozwiązać nieprawidłowości w połączeniach sieciowych itd. Oprogramowanie często może wymagać szerokiej wiedzy na temat działania komputera i systemu operacyjnego, jednak niektóre narzędzia są przyjazne w obsłudze i nie powinny sprawiać większych trudności mniej zaawansowanym użytkownikom. Dokładnych instrukcji należy szukać w witrynach poświęconych poszczególnym aplikacjom z zestawu.

Ograniczenia!
Część z aplikacji można używać tylko na licencji freeware z wyłączeniem zastosowań komercyjnych, niektóre narzędzia są dostępne tylko jako shareware.
Pełną listę narzędzi wchodzących w skład zestawu oraz wykaz ich licencji znajdziemy tutaj.

Wymagania!
Obraz Hiren's BootCD należy wypalić na płycie CD/DVD lub przygotować pendrive bootowalny z oprogramowaniem. Po wypaleniu/zapisie obrazu, w BIOS-ie trzeba ustawić rozruch z nośnika, na którym nagraliśmy Hiren's BootCD. Instrukcje przygotowania pendrive’a bootowalnego można znaleźć np. w witrynie producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (38 głosów)

Strefa Download programu
Hiren's BootCD PEHiren's BootCD PE 1.0.8
Wersja stabilna
3133 MB | 2024-03-13

Ilość pobrań: 50619 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 47

Komentarze (7)
Hiren's BootCD PE
Rob P. | Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
~robo | 2015.08.31 22:54
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
http://mirror.1tbps.org/old-yc/youthcoders.net/it/dev-zone/919-hiren-s-boot-cd-narzedzie-serwisanta-i-nie-tylko.html
Opis co do czego.
Hiren's BootCD 15.2
avatararrow
~dziadek | 2015.06.15 13:47
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ten zestaw to bomba, z którego korzystam od wielu lat..l.
Hiren's BootCD 15.2
avatararrow
~Przetestowałem | 2015.01.20 18:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program się przydał, chociaż brak jest pomocy i nie wiem do czego służą niektóre funkcje. Uratował dane na padniętym Windows Vista i już to wystarcza na pochwałę. Niestety nie uratował systemu, skończyło się na formatowaniu.
Hiren's BootCD 15.2
avatararrow
~Pawel | 2014.07.20 11:04
14 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Choćby po to, by porobić sobie bad sectory na dysku przy pomocy MHDD ;) I później ciężej będzie sformatować :/. A tak na poważnie, program ma wiele zastosowań w serwisie. Naprawa nie polega jedynie na formacie i instalacji systemu. Często po prostu za długo to trwa. Pamięci też raczej nie przetestujesz w pełni z poziomu systemu. I wiele innych argumentów za...
Hiren's BootCD 15.2
avatararrow
~miaaa | 2014.07.19 13:50
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@penka
formatuj, nie myśl o tym, co masz i czego nie będziesz miał na dysku i co możesz stracić
myśl, ucz się, czytaj nawet w wakacje
Hiren's BootCD 15.2
penka | Komentarz został wyminusowany | wyświetl