w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 181
Wszystkich postów: 904464
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6679 dni

Etcher 1.5.110


Etcher – program do nagrywania obrazów dysków ISO, IMG lub ZIP na nośniki USB, takie jak pendrive’y, dyski zewnętrzne lub karty pamięci. Jest bardzo prosty w obsłudze, działa szybko i stabilnie (pomimo, że w chwili naszego testu dostępny jest jedynie w edycji rozwojowej), a co najbardziej zauważalne – cechuje się świetnie wyglądającym, nowoczesnym i minimalistycznym interfejsem. W porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań jest to zdecydowaną rzadkością.

Cały proces tworzenia nośnika z nowym obrazem sprowadzono do trzech kroków, które, choć dostępne w ramach jednego okienka aplikacji, zachowują się jak typowy kreator; nie pozwolą więc pominąć któregokolwiek z etapów, dzięki czemu szansa na pomyłkę jest znikoma. Chcąc nagrać nowy obraz, użytkownik musi kolejno wybrać interesujący go plik obrazu dysku (w tym przypadku korzystając ze standardowego eksploratora plików wbudowanego w aplikację), następnie wskazać wybrane urządzenie USB, na które zostaną nagrane odpowiednie pliki, a na koniec zatwierdzić cały proces, przechodząc do etapu rozpakowywania archiwum i instalacji.

Co ciekawe, dla na etapie wyboru urządzenia docelowego, jeśli w danej chwili podepniemy do komputera nowy nośnik, aplikacja automatycznie to wykryje i domyślnie wykorzysta właśnie to urządzenie, domyślając się niejako, iż użytkownik po to właśnie je podpiął, by z niego skorzystać. Warto więc dokładnie przyjrzeć się wybranemu nośnikowi, by przez pomyłkę program nie zmienił go na inny (w zamyśle ułatwiając cały proces, jednak łatwo sobie wyobrazić odstępstwa od tej reguły i nieświadome pomyłki). Mniej istotnym atutem z punktu widzenia standardowego użytkownika jest fakt, iż aplikacja rozwijana jest w ramach licencji z otwartym kodem, dzięki czemu czując się na siłach możemy skorzystać z repozytorium twórców proponując własne zmiany lub modyfikować program na osobiste potrzeby.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.1 (7 głosów)

Strefa Download programu
EtcherEtcher 1.5.110
Wersja stabilna
124 MB | 2020-11-06

Ilość pobrań: 762 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 25

Komentarze (0)
Etcher