w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 210
Wszystkich postów: 904464
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6677 dni

Trend Micro Rescue Disk 3.0.0.1023


Trend Micro Rescue Disk to niewielki program, który umożliwia dostęp do skanowania plików pod kątem zagrożeń bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego, dzięki utworzeniu zewnętrznego nośnika ze specjalnym eksploratorem (płyty CD, pendrive’a lub dysku przenośnego). Zastosowanie może być szczególnie przydatne na przykład w sytuacji, kiedy komputer zainfekowany jest przez złośliwe oprogramowanie, uniemożliwiające dostęp do swoich plików i dezinstalację. Dzięki możliwości przeglądania danych z dysku jeszcze przed załadowaniem Windowsa, będziemy mogli usunąć wszystkie niepokojące nas dane aplikacji.

Opisywany program, przy pomocy którego utworzymy zewnętrzny nośnik z odpowiednim programem bootowalnym, w całości zorganizowany został jako kreator. Po kliknięciu ikony pobranej aplikacji, od razu jest on uruchamiany; w pierwszym kroku konieczne jest zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej, by dalej zająć się już tylko technicznymi ustawieniami instalacji na nośniku przenośnym. Co ważne, wspomnianych ustawień jest niezbędne minimum: użytkownik będzie musiał jedynie wybrać rodzaj nośnika, na którym chce zainstalować oprogramowanie, a następnie wybrać konkretne urządzenie (np. wybraną pamięć USB, jeśli w danej chwili podpiętych do komputera mamy kilka pendrive’ów).

Dalszy ciąg instalacji jest w pełni automatyczny. Zwróćmy uwagę, iż choć wymagane jest tylko 128MB miejsca na dane, w przypadku pamięci przenośnych niezbędne jest ich sformatowanie, a więc usunięcie wszystkich danych. Procesem formatowania również zajmuje się Rescue Disk, wobec czego użytkownik nie musi samodzielnie podejmować żadnych działań. Po skończonej instalacji możemy swobodnie korzystać z programu bezpośrednio z płyty czy zewnętrznego dysku podczas uruchamiania komputera. Pamiętajmy, że do poprawnego działania niezbędne jest aktywowanie odpowiedniej kolejności bootowania nośników w BIOSie, podczas startu komputera.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby skorzystać z programu konieczne jest posiadanie czystej płyty CD i nagrywarki lub pendrive’a (dysku zewnętrznego) o pojemności co najmniej 128MB.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
Trend Micro Rescue DiskTrend Micro Rescue Disk 3.0.0.1023
Wersja stabilna
123.2 MB | 2017-08-31

Ilość pobrań: 533 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Trend Micro Rescue Disk