w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 228
Wszystkich postów: 904464
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6677 dni

ZOTAC WinUSB Maker 1.1


ZOTAC WinUSB Maker to darmowy program, pozwalający na przygotowanie bootowalnego nośnika USB, z którego można zainstalować system Windows. Program obsługuje nośniki takie jak pendrive, dysk zewnętrzny, urządzenia i odtwarzacze mobilne z pamięcią Flash oraz karty pamięci. Oferowane jest pełne wsparcie dla USB 3.0. Przy tworzeniu bootowalnego nośnika z instalatorem Windows wymagana jest oczywiście płyta instalacyjna tego systemu, jej obraz w formacie ISO albo katalogi instalacyjne Windows (zgrane z płyty).

Za pomocą ZOTAC WinUSB Maker łatwo stworzymy np. bootowalny pendrive, z którego będzie można zainstalować wybrane wydanie Windows (wsparcie dla wydań Vista, 7, 8 i 8.1 oraz 10, Windows Server 2008 i 2012). Warto dodać, że ZOTAC WinUSB Maker wspiera płyty główne z interfejsami BIOS oraz UEFI/EFI (z kodem multiboot). Program został stworzony pod marką firmy Zotac, uznanego producenta mini-komputerów, kart graficznych oraz płyt głównych.

ZOTAC WinUSB Maker jest intuicyjny w obsłudze. Na początku musimy wybrać nośnik docelowy. W tym celu przeciągamy ikonę wybranego nośnika do tzw. strefy zrzutu, dostępnej w okienku programu. Następnie definiujemy źródło instalatora systemu, przeciągając do strefy zrzutu ikonę płyty instalacyjnej Windows (ikonę napędu CD/DVD, do którego włożyliśmy płytę), obraz ISO tej płyty bądź katalog, w którym znajdują się foldery i pliki instalacyjne Windows. Po wykonaniu tych czynności wystarczy kliknąć w przycisk Make USB Bootable i rozpocznie się proces tworzenia bootowalnego nośnika (wcześniej można jeszcze zdecydować się na tryb kompatybilności z UEFI/EFI). Operacja przebiega z dużą prędkością, ponieważ program korzysta z bardzo wydajnego algorytmu kopiowania danych.

Interfejs graficzny ZOTAC WinUSB Maker jest elegancki i nowoczesny. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują zasady obsługi programu. Producent nie przygotował szczegółowych porad lub pliku pomocy. W programie są jednak wyświetlane krótkie podpowiedzi czy prezentacje instruktażowe.

Uwaga!
ZOTAC WinUSB Maker nie wymaga instalacji w systemie, wystarczy wypakować program z pobranego archiwum i po prostu go uruchomić.

Wymagania!
Program wymaga bibliotek .NET Framework w wersji 4.0 lub wyższej.
W przypadku, gdy korzystamy z UEFI/EFI, program wymaga, by bootowalny nośnik miał pojemność mniejszą jak 32 GB, zaś użyty instalator systemu oferował pełne wsparcie dla UEFI/EFI (posiada je Windows 8.1 i 10, ale nie Windows 7 czy Vista).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (5 głosów)

Strefa Download programu
ZOTAC WinUSB MakerZOTAC WinUSB Maker 1.1
Wersja stabilna
0.82 MB | 2016-02-10

Ilość pobrań: 847 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (3)
ZOTAC WinUSB Maker
avatararrow
Krzysztof J. Szklarski | 2016.02.11 14:36
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@~P4w3l

Dziękuję Panu za pomoc i fachową odpowiedź. W takim razie pozostaję przy Rufusie tym bardziej, iż wprowadzałem (czynię to nadal) w nim korekty w jego tłumaczeniu na język polski, więc siłą rzeczy nieźle ten program poznałem (tłumaczę funkcjonalności, a nie słowa). Ach - przypomniałem sobie, że muszę w nim zrobić korekty do swoich korekt - zagmatwane to co nieco, ale przynajmniej dzięki tłumaczeniu Rufus stał się bardziej przyjazny dla polskiego użytkownika - żywię taką nadzieję. :-)
ZOTAC WinUSB Maker 1.1
avatararrow
~P4w3l | 2016.02.11 09:49
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Szczerze, chyba nie ma w zakresie robienia "bootów" dla Windows. Być Może ten program potrafi szybciej kopiować pliki instalacyjne. Musiałbyś po prostu porównać prędkość kopii w obu programach. No, Rufus wspiera też starsze wersje Win i ma nieco więcej opcji (rozmiar jednostki alokacji, opcje formatowania, nazwa woluminu itd). Za to WinUSB Maker może być łatwiejszy w obsłudze dla mniej zaawansowanych użytkowników..
ZOTAC WinUSB Maker 1.1
avatararrow
Krzysztof J. Szklarski | 2016.02.10 18:53
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do tych celów, które są podane w znakomitym opisie używam Rufusa. Czy pomiędzy tymi programami jest jakaś znaczna różnica na korzyść jednego z nich?
ZOTAC WinUSB Maker 1.1