w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 166
Wszystkich postów: 904739
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7131 dni

Emergency Boot CD 1.5f


Emergency Boot CD to propozycja narzędzi pozwalających odzyskać dane z komputerów, które nie potrafią się uruchomić lub ich pliki systemu operacyjnego zostały uszkodzone. Dystrybuowana jest w formie obrazu ISO, który po wypaleniu na płycie może być uruchamiany jako nośnik bootowalny przy starcie komputera. Programy zawarte na płycie umożliwiają obsługę plików (funkcjonuje standard Unicode oraz NTFS), dostęp do Windowsa, jeśli zapomnieliśmy hasła użytkownika, edycję rejestru oraz zarządzanie partycjami dysków.

Opisywane oprogramowanie jest niewątpliwie kierowane raczej do zaawansowanych użytkowników komputera, ponieważ może obejmować wiele operacji, które mogą być dla amatora niezrozumiałe (przykładem może być edytowanie plików rejestru lub przemianowanie liter napędów płyt lub dysków). Naprzeciw takiej sytuacji wyszedł producent, udostępniając na swojej stronie dokładną instrukcję obsługi, która jest dodatkowo wyjątkowo bogato ilustrowana zrzutami ekranu z programu, co jest tym bardziej ważne, iż aplikacja przede wszystkim powinna służyć jako uruchamiana z płyty (o ile nie będziemy mieli pod ręką innego komputera, niż ten, na którym pracujemy, nie będziemy więc dysponować dostępem do Sieci, aby na bieżąco weryfikować podejmowane kroki w instrukcji).

Warto dodać, iż producenci nie są obojętni na potrzeby użytkowników, bowiem na swojej witrynie udostępniają ankietę pozwalającą wpłynąć na kierunek dalszego rozwoju projektu (możemy wybrać która z wymienionych funkcji byłaby naszym zdaniem warta implementacji w kolejnej edycji pakietu).

Ograniczenia!
Darmowa edycja programu pozwala jedynie odczytywać dane z dysków komputera (nie ma możliwości zapisu na nich informacji). Możliwe jest jednak zapisywanie na nośnikach wymiennych.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Emergency Boot CDEmergency Boot CD 1.5f
Wersja stabilna
24.91 MB | 2017-10-22

Ilość pobrań: 754 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Emergency Boot CD