w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 147
Wszystkich postów: 907774
Wszystkich tematów: 128757

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7426 dni

XBoot 1.0 Beta 14


XBoot to ciekawy program do tworzenia bootowalnych pendrive’ów. Umożliwia odpowiednie przygotowanie nośnika, nagrywając na niego nie tylko jeden plik obrazu płyty, ale nawet kilka (po uprzednim złączeniu przy pomocy wbudowanej opcji), pomagając przy tym pobrać odpowiednie dane z Internetu (podpowiadane są odpowiednie źródła pobierania dla wielu dystrybucji Linuxa oraz płyt ratunkowych najpopularniejszych pakietów zabezpieczających komputer). Jest to aplikacja prosta w obsłudze, w której nie znajdziemy zaawansowanych i zbędnych - w tym przypadku - opcji konfiguracyjnych. Użytkownik ma tutaj przede wszystkim szybko osiągnąć swój cel, czyli scalić interesujące go obrazy płyt ISO w jeden plik, a następnie przygotować pamięć USB do działania.

Aby skorzystać z programu, o ile dysponujemy już zapisanymi na dyskach komputera obrazami płyt w formacie ISO, konieczne będzie dodanie ich do listy obrazów, które będziemy chcieli zgrać do jednego pliku, a następnie nagrać na nośnik. Jest to bardzo prosta czynność, która ogranicza się do dwóch etapów: wskazania odpowiedniego pliku poprzez eksplorator oraz podania dodatkowej informacji o tym, jakiego typu obrazem jest wybrany element - może to być system operacyjny Linux w jednej z wielu odsłon, bądź płyta ratunkowa jednego z kilkunastu wiodących producentów.

Samo stworzenie odpowiedniego pliku oraz przygotowanie pendrive’a jest już jednak niemal automatyczne. Dodając kolejne obrazy do kolejki możemy cały czas obserwować wymaganą ilość miejsca na pamięci docelowej; bez problemu można więc dobrać odpowiednią pamięć przenośną lub zmodyfikować interesujące nas do nagrania aplikacje, by dopasować ich wymagania do pendrive’a, którym dysponujemy. Scalenie obrazów wykonywane jest przyciskiem dostępnym z prawej strony interfejsu. Na koniec pozostanie już tylko przygotować pamięć - do tego służy drugi przycisk, poniżej.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
XBootXBoot 1.0 Beta 14
Wersja rozwojowa
5.3 MB | 2015-05-07

Ilość pobrań: 1588 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (1)
XBoot
avatararrow
~x | 2015.05.07 22:56
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Link nie działa.
XBoot 1.0 Beta 14