w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 236
Wszystkich postów: 904464
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6677 dni
pl

Win32 Disk Imager 1.0.0


Win32 Disk Imager (Image Writer for Windows) to niewielki, jednookienkowy program do nagrywania surowych obrazów płyt w formacie IMG na pamięci przenośne. Jest bardzo szybki w działaniu i prosty w obsłudze, dzięki czemu jest jedną z lepszych tego typu propozycji na rynku. Co więcej, prócz możliwości tworzenia odpowiednich pamięci bezpośrednio z pliku obrazu, dostępna jest tu także odwrotna operacja – skopiowania zawartości nośnika USB do pliku w formacie IMG. Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzenie archiwizacji, czy własnoręczne przekopiowanie obrazu na inną pamięć przenośną, wykorzystując zamiennie możliwości opisywanego programu.

Aby skorzystać z programu, konieczne jest w pierwszej kolejności wskazanie na dysku pliku obrazu IMG. Odbywa się to poprzez standardowy eksplorator plików, który uruchamiany jest po kliknięciu w pole ścieżki. Następnie możliwe jest obliczenie sumy kontrolnej (tzw. Hasha) MD-5, którego wartość można skopiować do schowka, by później wykorzystać w celu skontrolowania instalacji obrazu na nośniku. Następnie wybieramy urządzenie docelowe na liście dostępnych (obsługiwane są tu wszelkiego typu nośniki USB, a więc nie tylko pendrive’y, ale także na przykład czytniki kart pamięci). Odpowiednio skonfigurowany program jest gotowy do pracy. Instalację obrazu na pamięci przenośnej rozpoczynamy przyciskiem „Zapisz” – postęp na bieżąco wyświetlany jest na pasku.

Odwrotne działanie programu, a więc zapisywanie zawartości pamięci flash do pliku IMG odbywa się w zasadzie analogicznie. W tym przypadku akcję rozpoczynamy przyciskiem „Czytaj”.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (9 głosów)

Strefa Download programu
Win32 Disk ImagerWin32 Disk Imager 1.0.0
Wersja stabilna
11.99 MB | 2017-03-25

Ilość pobrań: 2843 | W tym miesiącu: 16 | W poprzednim miesiącu: 34

Komentarze (1)
Win32 Disk Imager
avatararrow
tele02 | 2015.08.27 10:40
7 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Cechy;
Raw > odczyt i zapis na nośniku wymiennym.
Win32 Disk Imager 0.9.5 Beta