w
googluj

SRecorder 2.0


SRecorder to program do nagrywania wideo z widoku na pulpicie komputera. Umożliwia to tworzenie prostych prezentacji, które następnie mogą być zapisane na pulpicie w formacie MP4 lub bezpośrednio wgrane na serwer producenta (wówczas link zostaje skopiowany do schowka i możemy się nim łatwo podzielić z przyjaciółmi). W programie uwzględniono również integrację z serwisami społecznościowymi, co pozwala udostępnić łącze do stworzonego przez nas nagrania bezpośrednio w Sieci (obsługiwany jest Facebook, Google+ oraz Twitter).

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Po instalacji automatycznie instalowany jest widżet pulpitu, który na stałe wyświetla się na ekranie, by w każdej chwili umożliwić aktywację nagrywania. Można je również uruchomić z poziomu menu kontekstowego ikonki programu, która cały czas rezyduje na pasku zadań systemu. Po włączeniu tej opcji, użytkownik ma za zadanie zaznaczyć myszą interesujący go obszar rejestrowania nagrania, a następnie zdecydować, czy chce nagrywać również dźwięk. Uruchomienie nagrywania natychmiast włącza zapis, z kolei aby je zakończyć, również musimy użyć odpowiedniego przycisku interfejsu, wykorzystując myszkę. Zapisany plik nie jest automatycznie zapisywany czy udostępniany w Internecie. Po zakończonym nagrywaniu konieczne jest ręczne wskazanie opcji, w której chcemy skorzystać.

W przypadku zapisu na dysku zostaniemy jedynie poproszeni o podanie ścieżki oraz nazwy pliku wynikowego. Dostępny jest jedynie wspominany już format MP4. Niestety program nie wyświetla paska postępu podczas zapisywania nagrania, więc pozostaje nam jedynie czekać, aż plik pojawi się w zamierzonej lokalizacji na komputerze. Na pocieszenie pozostaje fakt, iż proces zapisu nie jest szczególnie czasochłonny w przypadku mniejszych nagrań, a pewnie do takich produkcji w większości przypadków będzie służyć opisywany program.

Uwaga!
Podczas instalacji kreator stara się zmusić użytkownika do przypadkowego zaakceptowania umów licencyjnych dodatkowych programów reklamowych. Należy uważnie czytać kolejne instrukcje, by uniknąć niechcianych instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SRecorderSRecorder 2.0
Wersja stabilna
15.56 MB | 2014-12-14

Ilość pobrań: 353 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
SRecorder