w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 485
Wszystkich postów: 945551
Wszystkich tematów: 142054

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7845 dni

Krut Computer Recorder 0.9.4


Krut Computer Recorder to niewielki program do przechwytywania wideo oraz obrazu podczas korzystania z komputera, w celu tworzenia prezentacji, tutoriali czy nawet nagrywania filmów z gier. Oferuje funkcjonalność, która będzie zadowalająca dla mniej i średnio zaawansowanych użytkowników – znajdziemy tu bowiem jedynie podstawowe ustawienia, a interfejs, choć czytelny i prosty, nie wygląda najnowocześniej (stworzony został w oparciu o standardowe elementy GUI języka Java, nie zaś automatycznie dostosowujące się do wyglądu systemu operacyjnego).

Obsługa aplikacji jest natomiast rzeczywiście prosta. Po uruchomieniu na ekranie pojawia się malutkie okienko, z poziomu którego możemy skorzystać z kilku opcji z menu, ale przede wszystkim rozpocząć nagrywanie lub przechwycić ekran w formie zrzutu (pliku graficznego). Niestety już w na tym etapie rozwiązanie, które proponuje producent do wybrania odpowiedniego obszaru ekranu, który jest nagrywany, wydaje się mało wygodne, bowiem wymaga odwiedzenia ustawień. Dużo łatwiej byłoby odpowiedni zakres nagrywania wybrać np. bezpośrednio przed jego rozpoczęciem, poprzez zaznaczenie myszą interesującego nas fragmentu ekranu. Nie jest to oczywiście wada, która powoduje, że z aplikacji nie da się korzystać. Wręcz przeciwnie – działa dobrze. Warto jednak uświadomić sobie, że niektóre rozwiązania nie są w pełni intuicyjne i wymagają przyzwyczajenia.

W samych ustawieniach znajdziemy przede wszystkim możliwość wskazania ścieżek zapisu, osobno dla zrzutów ekranu, nagrań wideo oraz dźwięku, a także ogólne ustawienia jakości, liczby klatek na sekundę podczas zapisu i odtwarzania oraz wspomniane już wskazywanie obszaru rejestrowania na ekranie.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja środowiska uruchomieniowego Java w wersji 5.0 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Krut Computer RecorderKrut Computer Recorder 0.9.4
Wersja stabilna
2.15 MB | 2016-03-05

Ilość pobrań: 279 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Krut Computer Recorder