w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 138
Wszystkich postów: 905250
Wszystkich tematów: 127827

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7251 dni

KuaiZip 2.3.2


KuaiZip to kolejny program chińskich programistów (podobną aplikacją tego typu jest HaoZip), który nie jest tak popularny jak inne narzędzia do kompresji plików, ale funkcjonalnością nie ustępuje konkurencji. Program jest całkowicie bezpłatny i dostępny jest w egzotycznym dla nas języku chińskim oraz dużo bardziej przystępnym angielskim.

Z pewnością kiedyś programy do kompresji plików cieszyły się większym powodzeniem – mniejsze dyski twarde, gdzie liczył się każdy megabajt, a także dyskietki, gdzie liczony był nawet każdy kilobajt, skłaniały wielu użytkowników do kompresowania danych. Choć komputery miały mniejszą moc obliczeniową niż teraz, to i tak wiele osób wolało przeprowadzać najdłuższy, ale najmocniejszy stopień kompresji. Dziś narzędzia do kompresji nie mają już takiego znaczenia – dyski są wielokrotnie pojemniejsze, jeden poręczny pendrive może zastąpić tysiące dyskietek, a konta pocztowe coraz rzadziej są ograniczane pod względem wielkości załączników do wysyłanych e-maili.

Jednak twórcy KuaiZip, jak i innych programów kompresujących dane, z pewnością nie uznają swojej pracy za niepotrzebną. Pliki spakowane do mniej lub bardziej znanych formatów wciąż są w użyciu, podobnie jak program do kompresji i dekompresji jest jednym z podstawowych w systemie operacyjnym (lub jest dostarczany jako funkcja – zwykle uboga – systemu). Warto więc zaopatrzyć się choćby w KuaiZip, bo prędzej czy później okaże się potrzebny.

Co oferuje aplikacja? Przede wszystkim posiada intuicyjny interfejs (po zmianie języka z chińskiego na angielski) z podstawowymi możliwościami zmiany wyglądu i estetycznymi ikonami. Program obsługuje kilkanaście formatów archiwów, w tym specyficzny dla tego narzędzia KZ oraz takie popularne rozszerzenia jak ZIP, RAR czy 7Z. Aplikacja umożliwia dodanie opcji do menu kontekstowego, standardowo dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na folderze czy pliku. Jedna z tych opcji pozwala dodać wybrany obiekt do archiwum, a inna – w przypadku, jeśli mamy już do czynienia ze skompresowanym plikiem – rozpakować go. Można także jednym kliknięciem plik skompresować i załączyć go do wiadomości e-mail.

Obsługa programu nie sprawia trudności i nie różni się znacząco od innych narzędzi tego typu. Możliwości kompresji dla sztandarowego formatu aplikacji, czyli KZ, są całkiem atrakcyjne. Paczka paru plików (trzy bitmapy, dokument tekstowy, utwór muzyczny) poddana normalnej kompresji KZ jest niewiele większa od pliku 7Z, ale oba są wyraźnie mniejsze od ZIP. Wszystkie tworzone archiwa można zabezpieczyć hasłem, a także wybrać stopień kompresji – im mocniejszy, tym dłużej trwa proces.

Wartym uwagi dodatkiem w programie jest obsługa obrazów dysków w wielu formatach – wystarczy wybrać odpowiedni przycisk w oknie głównym aplikacji, wskazać plik obrazu, a wczyta się on automatycznie i uruchomi. Pakowanie i rozpakowywanie plików można przeprowadzić również przez prosty w użyciu kreator. KuaiZip oferuje ponadto opcję podglądu archiwów. Wszystkie zebrane w programie funkcje sprawiają, że jest on wartym uwagi narzędziem i interesującą alternatywą dla innych kompresorów.

Uwaga!
Jeśli program uruchomi się z interfejsem w języku chińskim, należy go zamknąć i usunąć z podkatalogu lang, znajdującego się w głównym katalogu programu na dysku, plik o nazwie Chs_Lang.dll. Wówczas program po ponownym uruchomieniu wczyta anglojęzyczne tłumaczenie z pliku Enu_Lang.dll.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
KuaiZipKuaiZip 2.3.2
Wersja stabilna
4.17 MB | 2012-02-29

Ilość pobrań: 288 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
KuaiZip