w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 439
Wszystkich postów: 946518
Wszystkich tematów: 141354

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7836 dni

Disk2vhd 2.02


Wirtualne dyski w stworzonym przez Microsoft formacie VHD (Virtual Hard Disk) wykorzystywane są w wirtualnych maszynach, emulowanych przy pomocy MS Virtual PC oraz MS Hyper-V. Disk2vhd to niewielki program, dystrybuowany przez Microsoft i służący do tworzenia tego właśnie rodzaju wirtualnych dysków. Program wykorzystuje narzędzie systemowe Volume Snapshot, po raz pierwszy wprowadzone w systemie Windows XP, do tworzenia wirtualnych dysków bez konieczności wyłączania danego napędu.

Po pobraniu i uruchomieniu programu – instalacja nie jest wymagana – widoczna jest lista dostępnych napędów. Zawarte są na niej, oprócz literowego oznaczenia i etykietki dysku, również dane dotyczące jego pojemności, wolnego miejsca oraz szacowany rozmiar ewentualnego wirtualnego dysku VHD. Warto zauważyć, że VHD zajmuje – dzięki konwersji – mniej miejsca, niż zajmowałaby kopia danego dysku w skali 1:1.

Należy pamiętać, że choć Disk2vhd zachowuje strukturę partycji, to kopiowane są jedynie dane znajdujące się na niej, a nie na wszystkich partycjach danego dysku fizycznego. Dzięki temu możemy np. skopiować jedynie partycję systemową, omijając partycję z danymi

Przed rozpoczęciem tworzenia kopii VHD należy jeszcze określić docelową lokalizację jej pliku oraz zaznaczyć, czy chcemy utworzyć plik w formacie VHDX (dla maszyn wirtualnych Microsoft Hyper-V), czy w zwykłym VHD (dla Microsoft Virtual PC). Proces kopiowania, w zależności od rozmiarów wybranego wolumenu i wydajności naszego komputera, może potrwać od kilku do kilkudziesięciu minut. W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości radzimy skonsultować się z anglojęzycznym plikiem pomocy, dostępnym z poziomu głównego okna aplikacji.

Program Disk2vhd jest w pełni przenośny i łatwy w obsłudze, jest jednak narzędziem wyspecjalizowanym, a korzystanie z niego powinni rozważyć jedynie zaawansowani użytkownicy, którzy dobrze wiedzą, co robią.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Disk2vhdDisk2vhd 2.02
Wersja stabilna
0.55 MB | 2022-10-30

Ilość pobrań: 1411 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Disk2vhd