w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 487
Wszystkich postów: 946110
Wszystkich tematów: 141143

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

YouWave Free 3.31


YouWave Free – darmowa wersja emulatora systemu mobilnego Android. Program oferuje wirtualny tablet Samsung Galaxy Tab (model GT-P3113) z Androidem 4.0.4 Ice Cream Sandwich (zrootowanym). Użytkownik może swobodnie korzystać z niemal wszystkich funkcji tego systemu. Emulowany ekran jest wyświetlany w wybranej rozdzielczości (od 640x480px wzwyż). Łatwo możemy przełączać się pomiędzy pionowym a poziomym sposobem prezentacji ekranu. Wszystkie operacje w Androidzie wykonujemy przy użyciu myszki czy touchpada oraz klawiatury PC. W podobny sposób kontrolowane są przyciski emulowanego urządzenia – Home, Menu podręczne, przyciski regulacji głośności, przycisk Wstecz, przycisk listy uruchomionych aplikacji (widoczny tylko w rozdzielczości wirtualnego ekranu 800x600px lub wyższej).

Całkowita pamięć masowa dostępna dla emulowanego tabletu to około 64 GB. Według producenta, większa część tej pamięci przypada na wirtualną kartę SD (karta nie jest jednak widoczna w emulowanym systemie). Domyślna ilość pamięci RAM wynosi 512 MB (można zwiększyć RAM poprzez edycję pliku konfiguracyjnego maszyny wirtualnej YouWave). Emulowane urządzenie łączy się z Internetem za pomocą interfejsu sieciowego PC. Android widzi w tym wypadku połączenie typu Ethernet, a nie typu Wi-Fi – to drugie nie jest obsługiwane w wirtualnym systemie, nawet jeżeli komputer korzysta z Internetu poprzez sieć bezprzewodową. Z tego powodu nie należy np. pobierać aplikacji w emulowanym Androidzie za pomocą Wi-Fi.

YouWave pozwala na intuicyjne importowanie i instalowanie androidowych aplikacji w wirtualnym środowisku. Wystarczy umieścić pliki APK aplikacji w odpowiednim katalogu, a wówczas zostaną one wczytane do panelu Apps, z poziomu którego będzie je można łatwo zainstalować w emulowanym Androidzie. Z kolei panel Online Content pozwala na szybkie pobranie i zainstalowanie sklepów z aplikacjami (Google Play, 1Mobile, Appoke Market), a także komunikatora WhatsApp, galerii QuickPic oraz przeglądarki Maxthon Browser. Aplikacje czy gry z Google Play pobierały się, instalowały i działały prawidłowo podczas testu YouWave (o ile spełniały wymagania emulatora, podane poniżej opisu). Program został zaopatrzony także w funkcje uruchamiania komend ADB, resetowania Androida do ustawień fabrycznych, dostosowywania właściwości buildu systemu, ponownego renderowania ikon aplikacji (rozwiązuje problemy związane z wyświetlaniem ikon), współdzielenia wybranego katalogu z Windows oraz definiowania źródłowego katalogu z plikami APK.

Interfejs graficzny YouWave Free jest dość skromny wizualnie (chodzi oczywiście o GUI emulatora, a nie o szatę graficzną wirtualnego systemu Android). Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie opanują podstawy obsługi programu. Instrukcje (w języku angielskim) są dostępne z poziomu menu pomocy oraz forum w witrynie producenta.

Uwaga!
Język polski dla interfejsu emulowanego systemu wybieramy w ustawieniach językowych Androida.

Niektóre programy antywirusowe mogą zablokować istotne elementy emulatora w trakcie jego instalacji (alert/blokada potencjalnych zagrożeń, wykrytych przez heurystykę oprogramowania antywirusowego). W takim wypadku YouWave nie będzie działał prawidłowo. Warto dodać, że Instalator zawiera ofertę instalacji programu zewnętrznego, jednak łatwo można odznaczyć opcję odpowiedzialną za instalację zbędnego oprogramowania.

Ograniczenia!
Dostępne są płatne wersje YouWave - Home i Premium, które oferują emulację urządzenia z systemem Android Lollipop. Wersje te można pobrać (w celu wypróbowania ich przez 10 dni) i nabyć za pomocą witryny producenta.

Wymagania!
YouWave nie obsługuje: aplikacji, które wymagają czujników sprzętowych do prawidłowego działania, aplikacji zawierających kod natywny dla procesorów z architekturą ARM, aplikacji korzystających z API o zamkniętym kodzie źródłowym (np. Google Maps API).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
YouWaveYouWave Free 3.31
Wersja stabilna
143.65 MB | 2016-07-24

Ilość pobrań: 420 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
YouWave