w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 507
Wszystkich postów: 946110
Wszystkich tematów: 141141

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

Lakka 2015.03.07


Lakka to ciekawy emulator starych konsol, dzięki któremu zamienimy nasz komputer w centrum rozrywki oferujące gry znane m.in. z Atari 2600, Lynx, GameBoy’a, Nintendo 64 czy PlayStation. Opisywany program jest jedynie środowiskiem ułatwiającym zarządzanie wszystkimi grami i ich uruchamianiem: pliki samych gier (tak zwany ROMy), musimy zdobyć we własnym zakresie. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, oferując wyjątkowo ciekawy interfejs i przydatne opcje konfiguracyjne.

Ogromnym atutem całego projektu jest wsparcie dla wielu platform. W tym przypadku nie chodzi tylko o dostępność dla systemu Windows, Mac oraz Linux, ale dodatkowe dedykowane edycje dla otwartych projektów sprzętowych, takich jak RaspberryPi, BananaPi, Cubietruck, CuBox-i, Odroid-C1 i nie tylko. Pozwoli to użytkownikom stworzyć przenośny i naprawdę niewielki emulator konsol, który będzie stosunkowo tanim urządzeniem, a dodatkowo w pełni konfigurowalnym (o ile będziemy chcieli na to poświęcić chwilę czasu). Działanie desktopowej wersji jest analogiczne, przy czym pamiętać należy, że nie jest to typowa aplikacja uruchamiana z pulpitu – konieczne jest wykorzystanie bootowalnego nośnika zewnętrznego i wybrania uruchamiania z niego podczas startu komputera.

Na plus należy zaliczyć także dostępność dokumentacji. Nie jest ona co prawda bardzo rozbudowana, ale na stronie internetowej producenta, w formie FAQ (listy najczęściej zadawanych pytań) oraz forum użytkowników, znajdziemy sporo przydatnych informacji, które pomogą nam sprawniej korzystać z programu.

Uwaga!
Warto mieć na uwadze, iż w chwili powstawania niniejszego tekstu, program dostępy jest jedynie w wersji rozwojowej, a więc może zawierać drobne błędy.

Wymagania!
Program dystrybuowany jest w formie pliku, który musi zostać rozpakowany na pamięci przenośnej, by stworzyć bootowalny nośnik – konieczne więc jest posiadanie np. wolnego pendrive’a (pamiętajmy, że wszystkie dane zostaną z niego uprzednio skasowane). Do nagrania powyższego obrazu na nośnik, producent zaleca wykorzystanie programu Win32 Disk Imager.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
LakkaLakka 2015.03.07
Wersja rozwojowa 32-bitowa
114.08 MB | 2015-06-06
Lakka 2015.03.07
Wersja rozwojowa 64-bitowa
115.71 MB | 2015-05-29

Ilość pobrań: 271 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Lakka