w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 514
Wszystkich postów: 946110
Wszystkich tematów: 141142

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

Fuse - the Free Unix Spectrum Emulator 1.3.1


Fuse (the Free Unix Spectrum Emulator) to emulator popularnego niegdyś komputera ZX Spectrum w wielu odmianach, który prócz tytułowej platformy, dostępny jest obecnie także dla systemu Windows, Mac oraz innych. Pozwala wszystkim miłośnikom tego urządzenia powrócić do czasów, kiedy grywali na nim w gry, dając możliwość wykorzystania dedykowanych ROM-ów oraz narzędzi emulujących urządzenia sterujące. Ciekawie rozwiązano również ustawienia obrazu, dzięki czemu wyświetlane informacje komputera Spectrum mogą być odpowiednio przetworzone, by poprawnie wyświetlać się na obecnych monitorach. Obsługiwany jest również dźwięk, zewnętrzne pliki, możemy również skorzystać z emulowanych drukarek i joysticków.

Emulator wyposażono również w opcje bliższe współczesnym potrzebom graczy. Przede wszystkim zaimplementowano możliwość tworzenia tak zwanych migawek, dzięki czemu możliwe jest powrócenie do rozgrywki na tym etapie, na którym ostatnio ją opuściliśmy, bez konieczności ponownego przechodzenia niezapisanych etapów. Z kolei miłośnicy dzielenia się swoją pasją do starego sprzętu i gier, będą mogli zapisywać swoje postępy w formie nagrań, które później będzie można odtwarzać lub dzielić się nimi z przyjaciółmi.

Program należy polecić raczej tylko miłośnikom emulowanego komputera lub osobom, które miały z nim do czynienia w przeszłości na żywo. Dla kogoś niezwiązanego z tematem, obsługa programu może być niezrozumiała, a na polu pomocy producent niestety szczególnie się nie popisał, udostępniając jedynie podstawowe poradniki i fora.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Fuse - the Free Unix Spectrum EmulatorFuse - the Free Unix Spectrum Emulator 1.3.1
Wersja stabilna
1.81 MB | 2016-11-09

Ilość pobrań: 177 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Fuse - the Free Unix Spectrum Emulator