w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 467
Wszystkich postów: 946109
Wszystkich tematów: 141141

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

vDos 2014.10.19


vDos to program typu emulator systemu DOS, który pozwala uruchamiać aplikacje tego systemu na współczesnych komputerach. Bazuje na dobrze znanej aplikacji DOSBox, jednak w przeciwieństwie do niej nie jest ukierunkowany na współpracę głównie z grami, ale aplikacjami biurowymi. W vDOS pozbyto się więc obsługi zewnętrznych kontrolerów czy zaawansowanych ustawień graficznych, ale dodano za to na przykład współpracę z systemowym schowkiem, dzięki czemu użytkownik może swobodnie kopiować treści pomiędzy swoim współczesnym systemem, a programem emulowanym w vDOS.

Co istotne, całość jest bardzo prosta w obsłudze. Emulator uruchamiany jest w okienku i choć jego obsługa przebiega klasycznie, jedynie za pomocą klawiatury, w każdej chwili możemy je zminimalizować za pomocą myszy, co bardzo ułatwia codzienną pracę. Ciekawym posunięciem producenta jest umieszczenie w programie kilku narzędzi z zakresu aplikacji biurowych i finansowych, dzięki którym możemy zapoznać się z obsługą programu jeszcze zanim przystąpimy do wskazania ścieżki do interesującej nas aplikacji, którą chcemy przetestować. Wszystkie wgrane standardowo narzędzia są w dodatku funkcjonalne i często wypełnione danymi, byśmy mogli bez wysiłku przetestować każdą opcję.

Wskazanie własnego programu do emulacji przebiega z poziomu „Menu głównego”, którym jest pierwszy ekran wyświetlany po uruchomieniu programu. Postępując zgodnie z instrukcją łatwo stworzymy także nową, własną bazę danych. Jedyne na co warto zwrócić uwagę podczas obsługi, to wyświetlane na bieżąco informacje o funkcjonalności poszczególnych przycisków (często do powrotu służy na przykład klawisz F7, a nie ESC).
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
vDosvDos 2014.10.19
Wersja stabilna
1.4 MB | 2015-03-14

Ilość pobrań: 516 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
vDos